My Bloody Valentine izdod albumu pēc 21 gadu ilgušas pauzes

Leģendārā īru grupa My Bloody Valentine pirmo reizi 21 gada laikā izdeva jaunu albumu ar nosaukumu “mbv”, to naktī uz 3. februāri izliekot lejupielādei grupas oficiālajā mājaslapā. Albums iegādājams vairākos formātos: digitālā (16 vai 24 bitu wav faili, vai mp3 formātā ar datu pārraides ātrumu 320 biti sekundē), kompaktdiskā un vinila platē.

Albumā iekļautas 9 dziesmas. Visi skaņdarbi ierakstīti un apstrādāti ar analogām ierīcēm, tāpat kā visi iepriekšējie grupas albumi. Ierakstā piedalījās Kevins Šīlds (ģitāra, vokāls, semplēšana), Bilinda Batčere (ģitāra, vokāls), basģitāriste Debija Gūdža un bundzinieks Kolms O Kjūsaks. Pēc Gūdžas teiktā, bungu melnraksta partijas iespēlēja Šīldsa brālis Džims, bet Kjūsaks savu variantu iespēlēja pa virsu jau ierakstītam materiālam.

pic_1359876831Albuma “mbv” dziesmu saraksts:

1. «she found now»

2. «only tomorrow»

3. «who sees you»

4. «is this and yes»

5. «if i am»

6. «new you»

7. «in another way»

8. «nothing is»

Foto: albuma “mbv” noformējuma fragments.                                       9. «wonder 2»

Sakarā ar jaunas plates izdošanu grupa devās koncertturnejā. Tā sākās ar koncertiem Āzijā un Austrālijā un turpināsies ar dažiem koncertiem Lielbritānijā. Tāpat zināms, ka 23. maijā grupa uzstāsies festivālā Primavera, Barselonā.

Tiek uzskatīts, ka My Bloody Valentine lika pamatus rokmūzikas novirzienam “shoegaze”, kam ir raksturīga savdabīga skaņas “siena”, kas tiek radīta ar ģitāras efektu, semplu un sintezatoru izmantošanu. Grupas debijas albums “Isn’t Anything” tika izdots 1988. gadā. Pēc trim gadiem mūziķi izdeva otro disku — “Loveless”. Pēc tam Kevinam Šīldsam notika personības krīze, kā dēļ kolektīvs izjuka. Taču 2007. gadā mūziķi paziņoja par atkalapvienošanos un nolūku ierakstīt jaunu albumu.

Albumu pilnā garumā var noklausīties dīdžeja Chris M. raidījumā Ņūdžersijas radio WFMU, spiežot uz šo saiti: http://www.wfmu.org/playlists/shows/49281?dm=1359880794

 
Share Button