Šo sestdien Rojā uzstāsies skaņu mākslas leģenda no Berlīnes

Šo sestdien, pl.18:00 Rojas Kultūras centrā uzstāsies skaņu mākslas leģenda, elektroakustiskais tēlnieks, horeogrāfs no Berlīnes Benua Mobreijs (Benoȋt Maubrey) ar performanci Electronic Guy. Darbam speciāli radīts elektroakustisks smokings, kas pārvērš kustību un signālus no tajā iebūvētajiem mikrofoniem, pastiprinātājiem, radot skaņas skulptūru.

Audio Backpack BoxFranču izcelsmes amerikānis Benua Mobrejs no astoņdesmitajiem gadiem dzīvo Berlīnē, kur dibinājis mākslas grupu AUDIO GRUPPE kas rada elektroakustiskus apģērbus ar kurām arī uzstājas. Elektroakustiskie apģērbi rada skaņu tiem mijiedarbojaties ar telpu.
Viņš arī rada grandiozas skulptūras no veciem, pārveidotiem skaļruņiem un pastiprinātājiem kurus apvieno vienotā veselumā. Tā 2011 gadā no 1000 skaļruņiem Berlīnē viņš radīja Speakers Wall kura centrā atradās fragments no Berlīnes mūra. Apmeklētāji varēja piezvanīt tam un trīs minūtes runāt caur to. Šeit koncertos arī uzstājās dīdžeji.
Mākslinieks ir otro reizi Latvijā, deviņdesmit pirmajā gadā Rīgā viņš piedalījās izstādē “Interferences : Rietumberlīnes māksla 1960-1990”

Benua Mobreijs ir dalībnieks ROJAL mākslas laboratorijā, kas turpinās Rojā pēc kinofestivāla. Mākslas laboratorija piedalās arī Matthieu Barbezat /CH/, Elīna Cērpa /LV/, Nathan Cox /USA/, Trey Hill /USA/, Sergei Isupov /EE/USA/, Daiga Krūze /LV/, Rimantas Milkintas /LT/, Kadri Pärnamets /EE/, Camille Villetard /CH/, Augustas Serapinas /LT/.

ROJAL mākslas laboratorijas noslēgums 10. augustā pl. 17:00 ar dalībnieku izstādi un performancēm Rojas pludmalē un pilsētvidē. Īpašie viesi – Jēkabs Nīmanis & Maksims Šenteļevs, Kaspars Rolšteins un CREANATURE LT.

Mākslas laboratoriju atbalsta VKKF, Baltijas – ziemeļvalstu mobilitātes programma, Rojas novada dome u.c.

Papildu:

http://www.benoitmaubrey.com/

http://www.benoitmaubrey.com/?p=472

http://www.youtube.com/watch?v=8KImXyUWVEQ

Attēlā: Audio Jacket 1983
Share Button