Sun Araw Valmierā

Trešdien, 10. aprīlī, kafejnīcā “KAFĒRĪGA” Valmierā ar koncertu nelielai publikai viesosies viens no šī brīža ievērojamākajiem psihedēliskās mūzikas māksliniekiem “Sun Araw” no Amerikas Savienotajām Valstīm, informē koncerta organizators Skyr.

Pēc vairākiem izdevumiem audio kasetēs, trim īsspēlējošajām platēm, sešiem albumiem un dažiem labiem vizuālajiem darbiem Kamerons Stalouns (Cameron Stallones) jeb “Sun Araw” itin droši ir uzskatāms par vienu no interesantākajiem savas paaudzes psihedēliskās mūzikas māksliniekiem. Vēl vairāk – savā mūzikā sakausējot arī afrobeatun dub žanru ēstētiskos elementus ar ģitārmūziku un savu aizraušanos ar Tarkovska, Altmena, Bēlas Tara un citu ilgu un lēnu kadru entuziastu filmu mākslu, “Sun Araw” koncerti klausītāju aizved izdegušos un transcendentālos plašumos.

Sun Araw

Savas muzikālās gaitas Kamerons sāka psihedēliskās rokmūzikas kolektīvā “Magiv Lantern”. Drīz vien sākotnēji iecēretie šīs apvienības demo ieraksti kļuva par pamatu “Sun Araw” pirmajam albumam “The Phynx”. Kopš 2007. gada minētie ieraksti, izdoti gan cienījamās audio kasešu izdevniecības “Not Not Fun” paspārnē, gan Čikāgas neatkarīgās mūzikas izdevniecībā-smagsvarā “Drag City”, izpelnījušies ievērību gan mūzikas cienītāju, gan kritiķu un mediju aprindās. Žurnāls “Wire” ierakstus “Heavy Deeds” un “On Patrol” ierindojis starp 2008. un 2010. gada labākajiem ierakstiem. Ar augstām atzīmēm lielāko daļu “Sun Araw” izdevumu lutinājis arī uz latviešu klausītāju un t. s. “profesionāļu” gaumi tik lielu iespaidu atstājušais interneta medijs “Pitchfork”, nerunājot par cildinošiem vārdiem žurnālos “Mojo”, “Uncut”, “The New Yorker” un citos izdevumos.

Līdz šim abiciozākais un, ja 7. vieta “Billboard” pasaules mūzikas ierakstu topā tam ir apliecinājums, veiksmīgākais “Sun Araw” projekts ir bijis kopīgs ceļojums ar M. Gedsu Gengrasu (M. Geddes Gengras) uz Jamaiku 2011. gadā, kur studijā Kingstonā tapa ieraksts kopā ar regeja leģendām “The Congos” – “Icon Give Thank”. Vēl vairāk, radošais process tika dokumentēts filmā “Icon Eye”, kas šo ieceri parāda visā tās bagātīgajā un dūmakainajā spozmē.

Koncerts “KAFĒRĪGA” Valmierā ir ilgi cerēts un gaidīts, un pirmais un vienīgais Latvijā. Ir pamats domāt, ka tāds tas paliks uz ilgāku laiku. Biļetes uz 10. aprīļa koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē “Bezrindas.lv”. Tikai dažu pirmo biļešu cena ir Ls 5.00. Tuvojoties koncertam tās kļūs dārgākas.

sunaraw.com

skyr.wordpress.com

Share Button

Skaņu Mežs’2022 announces Yuko Araki, Space Afrika and Edgars Rubenis
https://www.skanumezs.lv/en/2022/skanu-mezs2022-announces-yuko-araki-space-afrika-and-edgars-rubenis/

Skaņu mežā’2022 – Juko Araki, Space Afrika un Edgars Rubenis
https://www.skanumezs.lv/lv/2022/skanu-meza2022-juko-araki-space-afrika-un-edgars-rubenis/

Load More