Sestdien bārā Chomsky: Dora Bleu

14. jūnijā, sestdien, bārā Chomsky (Rīgā, Lāčplēša ielā 68) notiks pasākums, kurā uzstāsies kanādiešu mūziķe Dora Bleu. Koncerta sākums: 20:00. Ieeja brīva.

Dora Bleu

Dora Bleu

Kā savu mūziku raksturo pati Monreālā dzīvojošā dziedātāja, tekstu autore un ģitāriste Dora Bleu (īstajā vārdā Dorothy Geller), viņas darbi nav pilnībā komponēti, nedz arī improvizēti. Dziesmas seko iekšējai laika naratīva izjūtai un ir vienlaikus gan tonālas, gan atonālas. Ģitāra skan paretināti, asi, suģestējoši melodiski un dažreiz disonējoši. Vokāla plūdums ir nevienmērīgs, to piepilda klusums un glisando. Dziesmas pārkāpj žanriskās robežas, un to teksti atspoguļo ievainojamību, neaizsargātību un jūtīgumu. Dora Bleu var raksturot kā neatkarīgās scēnas dīvaini. Reiz kādā klubā Itālijā tika apturēta Dorotijas un pavadošās grupas koncerts nevis tāpēc, ka viņi skanēja par skaļu, bet gan tāpēc, ka uzstāšanās iestādes saimniekam šķita pārāk dīvaina, lai ļautu to turpināt.

Pēdējie Dora Bleu pilnmetrāžas ieraksti tapuši sadarbībā ar tādiem māksliniekiem kā Tomu Kārteru (Charalambides), Semu Šalabī (Godspeed You! Black Emperor, Salabi Effect, Land of Kush), Salvatore Boreli (Harps Of Fuchsia Kalmia), Olgu Nosovu un Alekseju Borisovu (Nočnoj prospekt). Doras ievērojamākos ierakstus izdevuši leibli VHF, Camera Obscura, Ikuisuus, Three Legged Cat, Tequila Sunrise, Fire Museum u.c.

Saites:

soundcloud.com/dora-bleu

earthlybombs.net/

 

 

 

Share Button