Sestdien Rīgā notiks PuseH/PuseW un Brutal Blues koncerts

Šo sestdien, 17. maijā, bārā Chomsky (Lācplēša ielā 68) notiks nepieradinātās mūzikas biedrības Skaņu Mežs rīkots koncerts, kurā uzstāsies vietējā improvizētās un trokšņu mūzikas apvienība PuseH/PuseW, kā arī norvēģu grupa Brutal Blues, kuras sastāvā iestilpst dalībnieki no tādām avangarda rokmūzikas apvienībām kā Noxagt un MoHa! Koncerta sākums: 22:00 Apmeklējums bez maksas.

½ h ½ w paši sevi dēvē par ezotērisku mūziku avangarda teātrim. Grupas melnbaltās fotosesijas ar spoguļiem, te ārā tumsā, te telpās, te apģērbtiem, te kailiem izsauc freidiskas asociācijas. Viņu mūzika pašu grupas dalībnieku vārdiem simbolizē »vispārējo nihilismu un materiālās eksistences bezjēdzību.« Apgalvojumā, ka viņi ietekmējušies no hinduisma un sātanisma, kā arī pēckara akadēmisko dadaistu avangarda, ir tikai daļēja ironija. Skaņa tiek veidota improvizācijas manierē, neievērojot vairumu muzikālu likumu un robežu. Tai pat laikā tiek īstenoti muzikāli principi, kas robežojas ar kontrolētu un niansētu skaņu plūsmu, rezultātā radot emocionāli galēju haosa, tukšuma un bezjēdzības sajūtu vai meditatīvi mierpilnu dvēseles noskaņu. Tās sastāvā ir Māris Butlers, Toms Auniņš, Andrejs Zālītis, Ronalds Vīgants un Viesturs Vīgants. Apvienības debijas albums ir gaidāms tuvā nākotnē, un to publicēs izdevniecība „Skaņu Meža ieraksti”.

BButenl -Brutal Blues sastāvā ir bundzinieks un vokālists Anderss Hana (Anders Hana), kas pazīstams ar dalību tādās grupās kā MoHa! un Noxagt, kā arī ģitārists Steinars Kitelsens (Steinar Kittelsen) no grupas Parlamentisk Sodomi. Ironiskā pretrunā ar grupas nosaukumu un ierastajām Skaņu Meža reperturāra preferencēm, šī grupa spēlē hipertrofētu smagās mūzikas apakšžanra grindcore versiju, savā aprakstošajā tekstā medijiem paziņojot „Vai jūs esat gatavi 100% autentiskam deltas blūzam no Misisipi? Žēl, ka tā, jo Brutal Blues ir graindkora grupa no Norvēģijas.” Apvienība ir dibināta relatīvi nesen, taču eksperimentālās mūzikas aprindās jau ir paspējusi sevi rekomendēt ar īsiem, taču radikāliem, raupjas enerģijas un precizitātes pārsātinātiem priekšnesumiem, paspēdami uzstāties arī uz vienas skatuves ar amerikāņu noizroka ģitāristu Bilu Orkutu (Bill Orcutt). Grupas pirmais albums tiks publicēts vinilplates formātā maija beigās ar Ņujorkas izdevniecības „Nerve Altar” starpniecību.

Koncerts sākas 22:00, un tas sastāda otro daļu sestdienas koncertvakarā bārā Chomsky; pirmā daļa, kas sākas 20:00 un ko rīko platforma ULVE Agency, sastāvēs no projektu Aortha un Beachers koncertiem.

 

Share Button