Starptautiska mākslinieku ekspedīcija „SOUND Development City 2014”: Rīga – Helsinki

No 28.augusta līdz 2. septembrim Rīgā un no 6. līdz 13. septembrim Helsinkos notiks starptautiska mākslinieku ekspedīcija – unikāls starpdisciplināri un eksperimentāli pētniecisks ceļojums, ko organizē Šveices kultūras iniciatīva „Sound Development City“ sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru Rīgā un Gētes institūtu Helsinkos.

Wolfgang Dorninger

text2field-recordings workshop

Ekspedīcijā piedalās divpadsmit mākslinieki no vienpadsmit pasaules valstīm, kas tika izvēlēti no vairāk nekā 300 pretendentiem:Džons Gžiničs (John Grzinich) [US/EE], Viviāna Kakuri (Vivian Caccuri) [BR], Malgožata Goliševska (Małgorzata Goliszewska) [PL], Andreass Oskars Hiršs (Andreas Oskar Hirsch) [DE], Rihards Eigners(Richard Eigner) [AT], Reičela S. Džeimsa (Rachel S. James) [CA/US], Janfaņa Li(YangFan Li) [CN], Morics Vetšteins(Moritz Wettstein)[CH], Maša Drndiča(Masa Drndić) [HR], Tjago Romanjāni-Silveira (Tiago Romagnani Silveira) & AEAEAEAE, Ruta Lea Danona(Ruth Lea Danon) [IL].

Rīgā šie mākslinieki veidos individuālus projektus, īslaicīgas intervences publiskajā telpā, radošās darbnīcas un performances, kurās piedalīsies arī Latvijas mākslinieki un interesenti. To laikā mākslas interesenti būs aicināti ieskatīties dalībnieku radošajās nostādnēs un mākslinieciskajos pētījumos, kas būs pieejami tiešsaistes dienasgrāmatā un tiešsaistes radiostacijā.

Vairāku mākslinieku projektos, kas iesaista publiku, interesenti aicināti pieteikties īpaši: Džona Gržiniča projektā “Klausīšanās kontekstā”, kas no 29. augusta līdz 1. septembrim notiks astoņās vietās Rīgā, kā arī Viviānas Kakuri projektā „Klusā pastaiga“, kas 2. septembrī notiks Daugavas kreisajā krastā.

Džona Gržiniča projekts “Klausīšanās kontekstā” aicinās aizdomāties par tādiem jautājumiem, kāpilsēta ne tikai izskatās, bet arī – kā tā izklausās? Vai tajā ir īpašas vietas ar īpašām skaņām? Vai pilsētas identitāti veido arī tās skaņa? Mākslinieks aicinās dalībniekus veltīt 20 minūtes laika, lai ieklausītos pilsētas skaņā, ierakstīs skaņas un filmēs dalībniekus klausīšanās stāvoklī. Interesenti aicināti nosūtīt savu vārdu un telefona numuru uz e-pasta adresi info@maaheli.ee, norādot ziņojuma tematu “I want to listen to Riga”.

Viviana Karuki

Viviana Karuki – “Klusā pastaiga”

Brazīliešu mākslinieces Viviānas Kakuri „Klusā pastaiga“ būs astoņu stundu ceļojums pilsētā, kura laikā sarunāšanās ir liegta. Divdesmit dalībnieki apmeklēs vietas ar spēcīgu akustisko aktivitāti, pilsētas trokšņiem un citiem dzirdes kairinātājiem, tos vērojot un sazinoties tikai ar žestiem un kustībām. „Klusā pastaiga“ sāksies Daugavas kreisajā krastā un noslēgsies Preses namā. Lai pietiektos, aicinājums sūtīt ziņu (angliski) http://www.facebook.com/caminosilencio.

„Sound Development City“ ekspedīcijas laikā Rīgā notiks arī vairāki publiski notikumi, kas organizēti sadarbībā ar „Totaldobže“ mākslas centru un Kaņepes Kultūras centru. 29. augustā plkst. 20.00Preses namā notiks pasākums “Melnie Caurumi”, kur ekspedīcijas dalībnieki uzstāsies kopā ar Latvijas māksliniekiem. Kā “Melnajos caurumos” ierasts, tas būs eksperiments, kura laikā tiks atskaņoti un izrādīti jau iepriekš radīti darbi, savukārt pasākuma otrajā daļā mākslinieki veidos improvizētu kopdarbu.

30. augustā no plkst. 18.00 Kaņepes Kultūras centrā Skolas ielā 15“Sound Development City” ekspedīcijas mākslinieki sadarbībā ar Latvijas eksperimentālās un elektroniskās skaņas māksliniekiem veidos skaņas notikumu „Sonic Adventures“. Tā vakars un nakts aizvedīs klausītājus ceļojumā pa plaši atvērtām skaņu pasaulēm, piedaloties ārzemju un vietējiem izpildītājiem, kuri katrs atklās atšķirīgu pieeju mūzikai un mākslai. Tajā uzstāsies: Bērnu Rīts (LV), Džons Gžiničs  (US/EE), Lee Chapman (UK/LV), Andreass Oskars Hiršs (DE), Sound Meccano (LV), Rihards Eigners(AT), Morics Vetšteins / MRZ (CH).

Savukārt 1. septembrī, plkst. 20.00 „Totaldobže” mākslas centrā Preses namā notiks mākslinieka Džona Gržiniča projekta „Klausīšanās kontekstā“ noslēgums, kurā interesenti tiks iepazīstināti ar pētījuma rezultātiem un Rīgā tapušajiem audiovizuālajiem portretiem.

Kontakti:

Ieva Astahovska: 29823737, riga@sound-development-city.com

Share Button