Aizvadīta projekta „Eksperimentālās mūzikas bākas” pirmā sapulce

Voldemārs Johansons

Voldemārs Johansons

20. janvārī festivāla „Skaņu mežs” komanda devās uz Norvēģijas ziemeļiem – ostas pilsētu Trumsi, lai tiktos ar vietējā festivāla „Insomnia” rīkotājiem, un precizētu savus kopīgos plānus projekta „Eksperimentālās mūzikas bākas: Rīga – Trumse” ietvaros (projekta nr. EEZLV04/GSKA/2013/10).
Tikšanās notika pēdējā polārās nakts datumā, proti, pēdējā dienā, kad saule vēl nebija pacēlusies virs horizonta.
Tikšanās laikā abi festivāli vienojās par projektā paredzēto mūziķu apmaiņu, attiecīgi kurai Trumses festivālā „Insomnia” uzstāsies trīs latviešu mūziķi, bet „Skaņu mežā” – četri norvēģu projekti.
Precizēta tika arī projekta Eiropas novatoriskās mūzikas programma, kas tiks prezentēta abos festivālos, kā arī mākslinieki, kas dosies rezidencēs uz Trumsi un Rīgu.
Visbeidzot, tika precizēts arī norvēģu instrumentālists, kas kopā ar latviešu mākslinieku un komponistu Voldemāru Johansonu strādās pie jaunas kompozīcijas.
Projektā iesaistītie mūziķi un mākslinieki tiks izsludināti pakāpeniski (līdz pat abu festivālu norisei), tāpēc aicinām sekot medijiem. Atgādinām, ka šogad nepieradinātās mūzikas festivāls „Skaņu mežs” noritēs 2. ,9. un 10. oktobrī, savukārt „Insomnia” – 22. – 24. oktobrī.
Projekta galvenais mērķis ir īstenot festivālu „Skaņu mežs” un „Insomnia” sadarbību četros slāņos, kas sevī ietver kopīga latviešu-norvēģu skaņdarba producēšanu, latviešu-norvēģu mūziķu apmaiņu starp festivālu programmām, kopīgas programmas izstrādi un individuālu skaņu mākslas jaundarbu apmaiņu starp Rīgu un Trumsi ar rezidenču palīdzību, visos četros slāņos uzsverot abu pilsētu unikālās skaņu vides un to iespējamo simbiozi.

Vairāk informācijas: www.eeagrants.org

Screenshot-from-2014-11-10-22221711

Share Button