Aizvadīta Voldemāra Johansona rezidence Norvēģijā

001806540009-2

Projekta „Eksperimentālās mūzikas bākas: Rīga – Trumse” (projekta nr. EEZLV04/GSKA/2013/10) ietvaros rezidencē uz Norvēģiju no 6. līdz 27. aprīlim devās mākslinieks un komponists Voldemārs Johansons. Rezidences mērķis bija saistīts ar festivāliem Skaņu mežs un Insomnia pasūtīto jaundarbu – kompozīciju, ko Johansons iecerējis radīt sadarbībā ar norvēģu improvizētāju Frūdi Jerstādu (Frode Gjerstad).

Ceļojuma sākumā Johansons devās uz Stavangeru, lai tur tiktos ar Jerstādu un uzsāktu kopīgo darbu. Šo pirmo mēģinājumu laikā Jerstāds un Johansons nonāca pie secinājuma, ka kompozīcijai būs nepieciešams otrais interprets, un tai varētu būt divi iznākumi: gala formā tā būtu paredzēta vai nu diviem izpildītājiem, vai nu vienam izpildītājam, otra instrumentālista sniegumam tiekot izmantotam kā skaniskām sagatavēm.

Tam sekojoši Johansons uzturējās radošā rezidencē Lofotu salās, kur turpināja darbu pie kompozīcijas struktūras un iespējamajām variācijām, kā arī veica kompozīcijai nepieciešamo izpēti.

Jaundarba pirmatskaņojums notiks festivālā Skaņu mežs (2., 9. un 10. oktobris), un tas tiks sekojoši atskaņots arī festivālā Insomnia (22. – 24. oktobris).

Projekta „Eksperimentālās mūzikas bākas: Rīga – Trumse” galvenais mērķis ir īstenot festivālu Skaņu mežs un Insomnia sadarbību četros slāņos, kas sevī ietver kopīga latviešu-norvēģu skaņdarba producēšanu, latviešu-norvēģu mūziķu apmaiņu starp festivālu programmām, kopīgas programmas izstrādi un individuālu skaņu mākslas jaundarbu apmaiņu starp Rīgu un Trumsi ar rezidenču palīdzību, visos četros slāņos uzsverot abu pilsētu unikālās skaņu vides un to iespējamo simbiozi.

Vairāk informācijas: www.eeagrants.org

LOGO

Share Button