Evelīna Deičmane-Vida saņem Dienas gada balvu kultūrā

1Evelīna Deičmane-Vida ar savu darbu ciklu Skurstenis (piedaloties Rasai Jansonei), kas radīts Skaņu meža izstādei SKAN II, saņēmusi Dienas gada balvu kultūrā.

Ceturtdien, 12. martā, Dienas gada balvas kultūrā apbalvošanas ceremonijā tika godināti izcili un pārsteidzoši aizvadītā gada mākslas fakti. Uzvarētāji saņēma tradicionālo Zelta kartupeli, ko veidojis mākslinieks Gļebs Panteļejevs.

Laureātu vidū iekļuvušas arī Evelīna Deičmane-Vida un Rasa Jansone par kinētisko skulptūru ciklu Skurstenis izstādē Skan II, kas laika posmā  01.07.2014.–24.08.2014. norisinājās Botāniskajā dārzā.

Skaņu mākslas un Botāniskā dārza eksotiskās vides mijiedarbība rosināja paplašināt priekšstatus par avangarda mākslas specifiskajām interesēm, iekļaujot tajās arī vēstures un lokālās identitātes jautājumus.

Avots: diena.lv/kd/

Share Button

Skaņu Mežs’2022 announces Yuko Araki, Space Afrika and Edgars Rubenis
https://www.skanumezs.lv/en/2022/skanu-mezs2022-announces-yuko-araki-space-afrika-and-edgars-rubenis/

Skaņu mežā’2022 – Juko Araki, Space Afrika un Edgars Rubenis
https://www.skanumezs.lv/lv/2022/skanu-meza2022-juko-araki-space-afrika-un-edgars-rubenis/

@SkanuMezs raidījumā aplūkoju postindustriālās vēsturiskās tēmas, ko papildina jaunāki projekti, kas vēsta par enerģiju, kas joprojām ir dzīva un pulsē. 70. un 80. gadi ir tālu; iespējams, vairs nav īstais laiks "klausīties ar sāpēm" ...
https://naba.lsm.lv/lv/raksts/skanu-mezs/vests.a161402/

Load More