Radio NABA ēterā – Ame Zek

Piektdien, 9. oktobrī, 14:00 radio NABA (jeb LR6) ēterā būs dzirdama intervija ar festivāla „Skaņu mežs’2015” viesi Ame Zek. Sarunu vadīs Toms Auniņš.

Ame-Zek-Volksbu╠łhne-Berlin-ŌĆō-20112014_15657696857_oAme Zek ir Berlīnē dzīvojošs elektroniskās mūzikas komponists un skaņu mākslinieks. Deviņdesmitajos gados pametot savu dzimto Horvātiju, viņš pārcēlās uz Berlīni, kur ātri atrada kopīgu valodu ar vietējo eksperimentālās mūzikas scēnu, sastrādājoties ar tādiem mūziķiem kā Kleitons Tomass, Andrē Vida, Kevinu Blekdomu un Džeimiju Lidelu. 2014. gadā izdevniecībā Keep It Business nāca klajā viņa debijas ieraksts Rostfrei. Ame Zek mūzikas kompozicionālās stratēģijas ir tikušas pakāpeniski reducētas, pāri atstājot tikai muzikālu valodu, ko mūziķis droši dēvē par savu. Tas gan nenozīmē, ka šī mūzika ir minimālistiska savā skanējumā – Rostfrei piedāvā krāšņu un rūpīgi, taču nenosekojami savītu skaņu paleti. 1. oktobrī nāca klajā otrais Ame Zek albums Streams.

Ame Zek uzstāsies otrajā „Skaņu meža” koncertvakarā, proti, 9. oktobrī mūzikas namā „Daile”.

Ame Zek ir Skaņu Meža līdzdibinātās novatoriskajai mūzikai un audio-vizuālajai mākslai veltītās platformas SHAPE dalībnieks, un šī intervija ir viena no platformas aktivitātēm. SHAPE atbalsta ES programma „Radošā Eiropa”, kā arī Latvijas Kultūras ministrija.

Radio naba iespējams klausīties FM frekvencē 95,8 vai arī interneta tiešraidē, kas pieejama šeit: http://www.naba.lv/tiesraide/

Video:


Share Button