RIXC aicina pieteikties starptautiskajai konferencei

RIXC aicina pieteikties starptautiskajai konferencei “Atjaunojamā nākotne” un festivālam “Māksla+Komunikācija”.

Jauno mediju kultūras centrs RIXC izsludina pieteikšanos jaunai, starptautiskai konferenču sērijai “Atjaunojamā nākotne”, kurā piedalīsies tādi pasaulē atzīti lektori, kā Ļevs Manovičs un Džons Takara, apskatot mākslas transformatīvo potenciālu post-mediju laikmetā. Tāpat pieteikšanās izsludināta arī ikgadējam, nu jau 17. festivālam – “Māksla+Komunikācija”. Festivāls šajā gadā maina savu formātu no “informācijas un zinātnes” perspektīvas sākot fokusēties uz “mākslas un zinātnes” perspektīvu, kļūstot par “RIXC Mākslas un zinātnes festivālu”. Tā laikā norisināsies ne tikai konferenci pavadošā izstāde, bet arī dažādas mākslinieciskās performances un radošās darbnīcas.

Izstāde LAUKI LNMM izstāžu zālē "Arsenāls", 2014. Foto: Maija Demitere

Izstāde LAUKI LNMM izstāžu zālē “Arsenāls”, 2014. Foto: Maija Demitere

“Atjaunojamā nākotne” ir jauna konferenču sērija Baltijas reģionā, kuras pirmais notikums risināsies 2015. gada 8-10 oktobrī, Rīgā. Konferenču mērķis ir radīt jaunus ceļus ilgtspējīgai un radošai nākotnes attīstībai, apvienojot tādas tradicionāli atdalītas sfēras, kā – māksla un zinātne, akadēmiskie pētījumi un neatkarīgas radošās prakses, ilgtspējīgs bizness un sociālā līdzdalība 21. gadsimtā.

Pirmā konference, kas notiks Rīgā, fokusēsies uz mākslas un post-mediju stāvokļa transformatīvā potenciāla izpēti. Šodien mēs esam iegājuši postmediju laikmetā. Vairāk nepastāv neviens medijs, kas dominētu laikmetīgās mediju mākslas praksēs un būtu iesaistīts laikmetīgajā un kritiskajā domāšanā. Konferences galvenie lektori būs starptautiski atzītie jauno mediju un ilgtspējīgās mākslas prakšu guru – Ļevs Manovičs un Džons Takara, bet plenārsesijas vadīs Dīters Daniels, Katja Kvasteka, Armīns Medošs, Marta Buskirka u.c.

Mēs aicinām pieteikties māksliniekus, kuratorus, teorētiķus, akadēmiķus, pētniekus un citus domātājus dalīties ar savām idejām un pētījumiem par šādām tēmām:

postmediju māksla, avangards praksē un teorijās
“lēnā” mediju māksla – saglabāšanas izaicinājumi muzejiem
māksla un zinātne – tehnoekoloģiskas perspektīvas
informācijas paradigmas tehnopolitiska izpēte
“big data” un mediju vizualizācija
kultūra Baltijas jūras un Ziemeļeiropas reģiona ilgtspējīgai attīstībai

KONFERENCES PIETEIKUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ (PAGARINĀTS): 2015. gada 20. aprīlis

Konferenci papildinās festivāla “Māksla+Komunikācija” izstāde, kas sekmēs postmediju perspektīvas izbūvi. Mēs aicinām māksliniekus iesniegt darbus, kuri izpludinot robežas starp dažādām disciplīnām attīsta ilgtspējīgāku un izdomas bagātāku dzīves veidu vīzijas.

Lūdzam iesniegt savus konferences pieteikumus (anotāciju līdz 250 vārdiem, biogrāfiju līdz 200 vārdiem) http://openconf.rixc.lv sistēmā. Problēmu gadījumā, lietojot pieteikšanās sistēmu, aicinām sazināties ar mums pa e-pastu rixc(at)rixc.lv vai telefonu 67228478 (RIXC birojs).

FESTIVĀLA PIETEIKUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ (PAGARINĀTS): 2015. gada 15. maijs

Aicinām iesniegt mākslas darbu, performanču, radošo darbnīcu un radošās darbības prezentāciju pieteikumus (idejas aprakstu, attēlus, mājaslapas adreses utt., kā arī īsu biogrāfiju – līdz 200 vārdiem), sūtot tos uz e-pastu rixc(at)rixc.lv.

Aicinām sekot Renewable Futures konferences jaunumiem, pierakstoties Renewable vēstkopā: http://db.x-i.net/mailman/ listinfo/renewable

Konferences vadītāja: Rasa ŠMITE

Izstādes kurators: Raitis ŠMITS

Konferenci un festivālu organizē RIXC sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas un pētījumu laboratoriju.

Plašāka informācija: http://rixc.org

Kontakti: rixc(@)rixc.lv, 67228478 (RIXC birojs)

Partneri: Renewable Network, NORTH Creative Network Project, Culturability BSR

Atbalsta: VKKF, Rīgas dome, LR Kultūras ministrija, ES programma “Radošā Eiropa”, EEZ finanšu instruments

Share Button