Sākusies Evelīnas Deičmanes-Vidas radošā rezidence Norvēģijā

Festivālu „Skaņu mežs” un „Insomnia” sadarbības projekta „Eksperimentālās mūzikas bākas: Rīga-Trumse” – (projekta nr. EEZLV04/GSKA/2013/10) – ietvaros latviešu māksliniece Evelīna Deičmane-Vida no 26. jūnija līdz 6. jūlijam uzturēsies radošā rezidencē Norvēģijā.
unnamed (1)Līdzi Deičmanei uz pilsētu Trumsi kā asistents dosies Andrē Vida (Andre Vida) – pazīstams ungāru-amerikāņu komponists un improvizētājs. Rezidences laikā šī radošā komanda strādās pie audio-vizuāla jaundarba, kas tieksies atspoguļot un pārstrādāt Trumses raksturīgākās skaņu vides un ainavas subjektīvā un, kā tas bieži mēdz būt ar Deičmanes-Vidas darbiem, poetizētu identitātes meklējumu virzītā veidā.
Rezultējošais audio-vizuālais darbs tiks prezentēts Norvēģijas festivāla „Insomnia” ietvaros. Festivāla norises datumi ir 16. – 24. oktobris, taču precīzāka informācija par ekspozīcijas norises vietu un atklāšanas datumu vēl sekos.
Deičmanes-Vidas rezidence ir daļa no augstāk minētā projekta „Eksperimentālās mūzikas bākas” ietvaros plānotās „jaundarbu apmaiņas”, kas paredzēta starp festivāliem „Skaņu mežs” un „Insomnia”. Drīzumā tiks izziņota arī kādas norvēģu mākslinieces radošā rezidence Rīgā – tās darbs papildinās „Skaņu meža” programmu līdzīgi kā „Insomnia programmu papildinās topošā Deičmanes-Vidas instalācija.
Projekta „Eksperimentālās mūzikas bākas: Rīga – Trumse” galvenais mērķis ir īstenot festivālu Skaņu mežs un Insomnia sadarbību četros slāņos, kas sevī ietver kopīga latviešu-norvēģu skaņdarba producēšanu, latviešu-norvēģu mūziķu apmaiņu starp festivālu programmām, kopīgas programmas izstrādi un individuālu skaņu mākslas jaundarbu apmaiņu starp Rīgu un Trumsi ar rezidenču palīdzību, visos četros slāņos uzsverot abu pilsētu unikālās skaņu vides un to iespējamo simbiozi.
Vairāk informācijas: www.eeagrants.org

LOGO

Share Button