Nakts lokāls “Aristīds” svin 2 gadu jubileju ar starptautisku mūziķu uztāšanos

13. maijā savu divu gadu dzimšanas dienu svin nakts lokāls “Aristīds”, aicinot uz koncertu, kurā būs iespēja dzirdēt starptautiski pazīstamā klubu underground kultūras entuziasta un mūziķa DJ Oļega Bujanova jeb OL (Krievija) kompozīcijas, kā arī talantīgā skaņu mākslinieka Mārtiņa Roķa (Latvija) N1L projektu. Svinības papildinās DJ Elvi Soulsystems un DJ Dope From Above uzstāšanās. “Aristīds” viesus gaidīs bijušajā Rīgas šampanieša fabrikas vēsturiskajā pagrabā Aristīda Briāna ielā 7.

Divu gadu laikā nakts lokāls Aristīds ir kļuvis par regulāru un iecienītu tikšanās vietu gan underground elektroniskās mūzikas cienītājiem, gan arī par platformu dažādiem kultūras un mākslas notikumiem, radot dekadentiski brīvu vidi. Šajā laikā “Aristīdā” uzstājušies tādi slaveni mākslinieki kā Drab Majesty (ASV), Bambounou (Francija), OLIVIA NEUTRON-JOHN (ASV), Eriks Kirsfelds (Latvija), Gas Of Latvia (Latvija) u.c. “Tie ir bijuši aizraujoši 2 gadi. Mums bija iespēja satikt lieliskus māksliniekus no Latvijas un ārvalstīm, veidot eklektisku programmu, kurā apvienojām elektronisko mūziku, mūsdienu klasisko mūziku, dažādas performances, DJ, mūziķus un māksliniekus. Liels paldies mūsu foršajai, daudzveidīgai un daudzskaitlīgai publikai,” gandarījumu pauž nakts lokāla “Aristīds” vadītājs Fabriss Prā (Fabrice Praz).

Svinību koncerta galvenais viesis – pieredzējušais un talantīgais mūziķis no Maskavas Oļegs Bujanovs, kurš vairāk pazīstams ar segvārdu OL. Oļegs rada un spēlē mūziku, kurai raksturīgas techno un house stila iezīmes. Poliritmiskos bītus pavada dziļa basa līnijas un kosmiskas intonācijas, vienlaikus atgādinot nobružātu vinila plašu radīto skaņu. OL aktīvi koncertē gan Krievijā, gan Eiropā un citviet pasaulē. Viņa ieraksti tapuši visdažādāko ierakstu kompāniju paspārnē: RAD, Capital Bass, Faces, Meda Fury un citas, savukārt šī gada sākumā ierakstu kompānija ГОСТ ЗВУК izdeva mūziķa plati „Nastojaščij Belij” („Настоящий Белый”).

M. Roķis

M. Roķis

Savukārt latviešu skaņu mākslinieka Mārtiņa Roķa interešu lokā ir cilvēka uztveres robežas, ķermeņa un telpas attiecības. Kopš 90. gadu beigām Mārtiņš Roķis eksperimentē ar elektronisko mūziku, veidojot mākslas instalācijas, audio vizuālas performances vai skaņdarbus multikanālu sistēmām. Viņa darbi bijuši skatāmi vai tikuši atskaņoti gan Latvijā (mākslas muzejā „Rīgas Birža”, jauno mediju kultūras centrā RIXC Spīķeros, festivālā ”Skaņu mežs” un citur), gan skaņu mākslas centros STEIM Nīderlandē, EMS un „Fylkingen” Zviedrijā, koncertzālē „Audiorama” Stokholmā, „Cafe OTO” Londonā, festivālos „NextSound” Ukrainā un „Sound Around Kaliningrad” Krievijā un citur. Atšķirībā no saviem konceptuālās mākslas projektiem, veidojot N1L, autors izmantojis iespēju eksperimentēt ar elektronisko klubu mūziku, radot pulsējošas skaņu tekstūras un abstraktu futūrisma un nostaļģijas sajaukumu ar atsaucēm uz dažādām mūsdienu elektroniskās deju mūzikas formām.

Ieeja pasākumā 5Eur, atzīmējoties pasākuma Facebook lapā 3EUR.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/aristidsbar

Share Button