Skaņu meža programmu papildina Supersilent

unnamed

Sestdien, 12. novembrī Rīgā uzstāsies norvēģu eksperimentālās mūzikas grupa Supersilent. Uz šo koncertu ir aicināti ierasties visi, kuriem ir trīs dienu abonements uz festivālu „Skaņu mežs’2016” vai biļete uz dueta Autechre koncertu 12.novembrī.

Līdzīgi kā Autechre, arī Supersilent šogad nākuši klajā ar ilgi gaidītu ierakstu – pašu vārdiem “savu laimīgo 13” (Supersilent savus ierakstus tikai numurē un nedod tiem nosaukumus). Tādējādi apmeklētājiem būs reta iespēja vienā vakarā iepazīt divas atšķirīgu mūzikas lauku nozīmīgas apvienības. Jāprecizē, ka tehisku iemeslu dēļ Supersilent un Autechre koncerts notiks vienā dienā, taču ar nepilnu trīs stundu atstarpi – Supersilent uzstāsies no 17:00 līdz 18:30, savukārt Autechre, Rasela Hasvela un Endija Medoksa vakara daļa sāksies 21:00.

Supersilent paši sevi dēvē par elektroniskās improvizācijas platformu, jo tās dalībnieku sastāvs mēdz nedaudz mainīties, reizēm pieaicinot svaigus spēkus (piemēram, nesen tas bija Led Zeppelin basģitārists Džons Pols Džonss). Kopumā uz Supersilent var attiecināt apzīmējumu „supergrupa”, jo tās sastāvā allaž ir tādi izcili solomākslinieki kā džeza trompetists Arve Henriksens (Deivida Silviana un Lorijas Andersones sadarbības partneris), tumšās ambientās mūzikas komponists Deathprod jeb Helge Stēns, kurš pazīstams arī kā rokgrupas Motorpsycho producents, kā arī taustiņinstrumentālists Stole Stoerlokens, kas sadarbojies ar tādiem mūsdienu skandināvu džeza veterāniem kā Terji Ripdālu un Nilsu Peteru Molvēru. Šādā sastāvā grupa uzstāsies arī Rīgā.

„Revolucionāra mūzika, kas jādzird «post-visa» paaudzei,” – tā par Supersilent savulaik rakstīja mūzikas portāls Dusted Reviews, savukārt medijs Pitchfork grupai piedēvē improvizētā režīmā radītu mūziku, kas allaž izvairās no piederības kādam konkrētam žanram, piebilstot, ka tā ir skaista, taču no tās bieži dvešas „spocīga pelnu krāsas noskaņa”. Taču grupa apelē arī pie tradicionālākas mūzikas gardēžiem, kuri ciena moderni melanholiskā džeza izdevniecības ECM mūziku – ne velti tieši ECM kādu laiku piederēja tiesības uz Supersilent izplatīšanu. Grupas rezervētā un juteklīgā mūzika savulaik tika salīdzināta ar agrīno ECM skaņu un Mailza Deivisa leģendāro skaņdarbu «He Loved Him Madly». Ilgstoši Supersilent bija hrestomātiskās ierakstu kompānijas Rune Grammofon flagmaņi – tieši ar Supersilent minētā izdevniecība aizsāka norvēģu eksperimentālās mūzikas ekspansiju plašākajā pasaulē. Ar pēdējo albumu Supersilent ir pārgājuši uz Oslo izdevniecību Smalltown Supersound, kuras paspārnē ir arī tādi mākslinieki kā Jaga Jazzist, Matss Gustavsons un Kevins Drams.

Koncerts notiks mūzikas namā „Daile”, K.Barona ielā 31. Biļetes iepriekšpārdošanā ir nopērkamas Biļešu Servisā, www.bilesuserviss.lv, cena – Eur 15. Pērkot biļeti, jāizvēlas “Skaņu meža” koncertvakars 12.novembrī, vai arī trīs dienu abonements uz festivālu.

Biļetes: bilesuserviss.lv/

Pasākumu atbalsta Latvijas Kultūras ministrija un Eiropas Ekonomiskās Zonas programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” Divpusējās sadarbības fonds.
Video:

https://www.youtube.com/watch?v=jmz0FI8QfF4

LOGO

Share Button