LULU BĒRNIEM – operas un baleti pašiem mazākajiem

LULU BĒRNIEM pamodies no ziemas miega un gatavs visjaunākajiem skatītājiem piedāvāt LULU BĒRNIEM pavasara sezonu no 28. maija līdz 18. jūnijam. Kā jau ierasts, tiksimies svētdienu pēcpusdienās plkst. 16:00 kino Splendid Palace Film Noir zālē, lai kopīgi vērotu četrus aizraujošus operas un baletu izrāžu demonstrējumus no pasaules vadošajiem teātriem, pirms tam piedāvājot nelielu ievadstāstījumu, kas mazo skatītāju veiksmīgāk sagatavos gaidāmajam notikumam. Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, ieeja visos pasākumos – bez maksas.
LULU BĒRNIEM jauno sezonu 28. maijā atklās Leo Delība balets Kopēlija – stāsts par noslēpumainu daiļavu, kuras skaistums izraisa ķīviņu jauno mīlētāju pāra Svanildas un Franca starpā. Pārpratums seko pārpratumam, taču galu galā izrādās, ka Kopēlija, tāpat kā Spāniete, Bruņinieks un Skots, ir tikai leģendām apvītā doktora Kopeliusa pašrocīgi darināta mehāniskā lelle un nav pat dzīva. Zvana svētkos tomēr notiek kāzas, taču – kurš pāris tiek salaulāts un kā šis notikumu virpulis leļļu un cilvēku starpā atrisinās, aicinām vērot burvību pilnajā iestudējumā no Londonas Karaliskā baleta (The Royal Ballet)! Par iestudējumu vairāk stāstīs komponists Arturs Maskats.
“Negribu mācīties, gribu laukā spēlēties, ēst konfektes un kārtīgi paraustīt kaķi aiz astes!” – tā dzied Morisa Ravela operas Bērns un burvības galvenais varonis 2012. gada iestudējumā no prestižā Glaindburnas festivāla (Glyndebourn Festival). Māte par to visu nebūt nav sajūsmā un ieslēdz Bērnu istabā, kur tam ar sausiņiem un nesaldinātu tēju jāapdomā sava rīcība un jāgaida vakariņu laiks vienatnē. Bērns aizsviļas dusmās, moka savas rotaļlietas, plēš tapetes, dauza traukus un visu, kas gadās pa rokai. Bet pēkšņi…tas viss atdzīvojas! Par to, kā dziedošais Krēsls, Pulkstenis, Uguns u.c. varoņi Bērnu pabiedē un pārmāca, 4. jūnija pēcpusdienā stāstīs mūzikas žurnālists un erudīts Orests Silabriedis.
Nedēļu vēlāk, 11. jūnijā – Pētera Čaikovska balets Apburtā princese par šķirstā gulošo, simt gadu miegā iemidzināto princesi Auroru, sauktu rītausmas vārdā, kuru no dziļā miega spēj atmodināt vienīgi brīnums – īsta mīlestība un prinča skūpsts. Fejas, karaļpāris, prinči, galminieki, vārpstiņš un arī pavisam negaidīti viesi kā Zilais putns, Runcis zābakos, Sarkangalvīte un pat Vilks, Pelnrušķīte un citi – krāsainā un brīnumainā iestudējumā šo skaisto pasaku izdejos Berlīnes Valsts baleta (Staatsballett Berlin) solisti, bet vārdos ietērps mūzikas pedagoģe un lieliskā stāstniece Iveta Grunde.
18. jūnijā sezonu noslēgs Reičelas Portmanes opera par zeltmataino puisēnu, kurš nāk no asteroīda B612, kolekcionē tauriņus, tic, ka viņa roze ir vienīgā sugas pārstāve pasaulē, un savu jēriņu glabā kastē, jo viņa planēta ir pārāk maza – Mazais princis. Lidmašīnas piespiedu nolaišanās tuksnesī, četrdesmit trīs saulrieti, lapsa, čūska un cīņas ar baobabiem tiks izstāstītas BBC un Sony vizuālajā kopdarbā ar četrdesmit bērnu piedalīšanos profesionāļu komandas ietvaros. Pirms iestudējuma demonstrēšanas vairāk par to komponists, mūzikas žurnālists un pazinējs Edgars Raginskis.
Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Share Button