Sestdien Radio NABA ēterā – intervija ar komponisti Natašu Baretu

Sestdien, 9. septembrī, 14:00 Radio NABA viļņos būs dzirdama intervija ar elektroniskās mūzikas komponisti Natašu Baretu (Natasha Barrett), kas šajā pašā vakarā (21:00) uzstāsies festivāla „Skaņu mežs” Baltās nakts koncertvakarā zālē Ave Sol (Citadeles ielā 7). Interviju vadīs Viestarts Gailītis. Intervijas tiešraide: http://www.naba.lv/tiesraide/

Nataša Bareta ir Norvēģijā dzīvojoša angļu izcelsmes komponiste ar doktora grādu elektroakustiskajā kompozīcijā, kas nodarbojas arī ar skaņu pētniecību un inženieriju. Neseni piemēri ir zinātnisku datu un ģeoloģisku procesu izmantošana skaņu mākslā, telpiska kompozīcija pusložu skaļruņiem un instalāciju projekts kopā ar dizaina asociāciju Ocean Design. Komponiste raksta: “Lai gan digitālās tehnoloģijas ir mani būtiskākie rīki un reizēm tehnoloģijas stimulē idejas, pārsvarā tās ir tikai instrumenti, kas pārvērš ideju skaņā. Pēdējo 20 gadu laikā tehnoloģijas ir attīstījušās ļoti ātri, taču mākslas evolūcija rit lēnāk, kas, lai gan saistīta ar izmaiņām tehnoloģijās un sabiedrībā, atstās pārlaicīgu iespaidu arī pēc tam, kad tehnoloģijas būs novecojušas. Mani būtiskākie dzinuļi ir zinātne, sabiedrības organizācija un kultūra. Es esmu drīzāk ieinteresēta, lai klausītājs dzird un jūt mūziku un mākslu caur skaniskām un pārejošām struktūrām, nekā lai viņš saprastu manu tehniku sarežģītību”. Baretas darbi tiek spēlēti un atskaņoti daudzviet pasaulē un viņa ir saņēmusi daudz balvu, to skaitā, Nordic Council Music Prize (Ziemeļvalstis/Skandināvija, 2006), Bourges International Electroacoustic Music Awards (France 2001, 1998 & 1995), Concours Luigi Russolo (Itālija, 1995, 1998), Prix Ars Electronica (Austrija, 1998).

Natašas Baretas uzstāšanās turpina „Skaņu meža” koncertsēriju ”Ziemeļnieces eksperimentālajā mūzikā”, ko atbalsta Kulturkontakt Nord un VKKF. Projekts ilustrē faktu, ka Ziemeļvalstu eksperimentālajā mūzikā, kas citviet ir vīriešu dominēts lauks, ar panākumiem darbojas ievērojams skaits sieviešu.

Share Button