„Skaņu meža” Baltās nakts pasākuma programma

8. septembrī ikgadējā mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” ietvaros tradicionāli notiks festivāla „Skaņu mežs” rīkots eksperimentālās mūzikas vakars. Piecas stundas ilgais koncertvakars noritēs Fon Stricka villā (Aristida Briāna ielā 9), un tajā piedalīsies tādi mūziķi kā Beranžere Maksimine (Bérangère Maximin), Jung An Tagen, Eva Justka (Ewa Justka), Élg un Marta Smilga. Pasākuma sākums – 21:00. Ieeja – bezmaksas.

Koncertu laiks: 21:00-02:00

Secība:
Marta SmiLga
Berangere Maximin
Elg
Jung An Tagen
Ewa Justka

„Skaņu mežs” savu „Baltās nakts” koncertvakaru kā allaž ir nolēmis veidot kā minifestivālu – proti, ar iespējami dažādām mūzikas izteiksmēm, kas iemieso sevī festivāla virsuzdevumu: atainot mūsdienu mūzikas inovācijas un eksperimentus.

Šis būs pirmais „Skaņu meža” Baltās nakts pasākums fon Stricka villā. Pasākuma mākslinieku darbus publicējušas tādas ievērojamas izdevniecības kā „Editions Mego”, „Sub Rosa”, „Editions Gravats” un Džona Zorna leibls „Tzadik”. Tos apvieno interese par elektro-akustisko vai akusmātisko mūziku gan nosacīti tradicionālākās formās, gan krustojumos ar popmūziku un deju mūzikas formām.

Beranžēra Maksimine (Bérangère Maximin) ir detalizētas, niansētas un diskrēti liriskas elektroakustiskās mūzikas komponiste no Francijas. Komponistes mūziku publicējušas tādas ietekmīgas avangarda mūzikas izdevniecības kā Džona Zorna (John Zorn) vadītā „Tzadik” un „Sub Rosa”.Eva Justka (Ewa Justka) ir poļu eksperimentālā tehno un trokšņu mūzikas producente, instrumentu būvētāja un meistarklašu vadītāja, kura savā darbā spēlējas ar skaņas un gaismas materialitāti. Eva savus slavenākos priekšnesumus sniegusi festivālos „CTM” Berlīnē un „Unsound” Polijā.
Élg, īstajā vārdā Lorēns Žerārs (Laurent Gérard), ir beļģu eksperimentālās mūzikas ekscentrisks veterāns, kurš, izmantojot dažādus paša būvētus instrumentus, apvieno elektroakustiskās mūzikas tradīciju ar franču vokālā popa interpretāciju. Viņa jaunāko albumu „Vu Du Dôme” publicējusi vieno no vadošajām franču eksperimentālās mūzikas izdevniecībām „Editions Gravats”.

https://www.youtube.com/watch?v=jUcWVRbQnR0

https://www.youtube.com/watch?v=8idncynHYFM

Jung An Tagen, īstajā vārdā Stefans Justers (Stefan Juster) – austriešu avangarda elektronikas producents, kurš savā darbā variē starp laikmetīgu kompozīciju un rituālistisku tehno, veidojot savādu ritmisku „gramatiku”. Viņa ierakstus publicē leģendārā Vīnes eksperimentālās elektroniskās mūzikas izdevniecība „Editions Mego”.

Marta SmiLga ir latviešu elektroniskās mūzikas producentes Līgas Smirnovas projekts, kas apvieno kosmiskās mūzikas, eksperimentālās elektronikas un ambientās mūzikas skanējumu pārliecinošā telpiski akustiskā kvalitātē. Lai arī viņa ir jaunpienācēja elektroniskās mūzikas pasaulē, viņas ierakstus jau ir izdevuši leibli „Liminal Noise”, „Crash Symbols” un „Blind Allies”. Viņa ir piedalījusies vairākos elektroniskās mūzikas pasākumos Latvijā, Beļģijā un Lielbritānijā.

Beranžere Maksimine, Jung An Tagen, Eva Justka un Élg pasākumā pārstāv „Skaņu meža” līdzkoordinēto, novatoriskajai mūzikai un audiovizuālajai mākslai veltīto platformu SHAPE, ko atbalsta ES programma „Radošā Eiropa” un Kultūras ministrija.
Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Share Button