Mainīti Viljama Basinska publiskās intervijas laiks un norises vieta

Iepriekš izziņotajai publiskajai intervijai ar ambientās mūzikas klasiķi Viljamu Basinski (William Basinski), kas notiks nepieradinātās mūzikas festivāla “Skaņu mežs” ietvaros, ir mainīts norises laiks un vieta – tagad tā notiks 13. oktobrī, 15:00, iestādē “Čē” (Dzirnavu iela 82). Interviju vadīts muzikologs Dāvis Eņģelis. Apmeklējums ir bezmaksas.

1958. gadā dzimušais Viljams Basinskis sevi raksturo kā eksperimentālās ambientās mūzikas komponistu un ir viens no atzītākajiem šīs mūzikas formas pārstāvjiem mūsdienās, nereti saņemot teju apskaužamas uzslavas no kritiķiem – medijs Pitchfork, piemēram, Basinska daiļradi raksturojis sekojoši: „Šī ir mūzika, kas liek Jums ticēt paradīzei, un pārliecina jūs, ka paradīze izklausās tieši šādi.” Tiny Mix Tapes nodēvējis Basinski par ievērojamāko kasešu cilpu manipulatoru ASV, tikmēr medijs Vice nosaucis Basinska darbus par „skumjāko mūziku pasaulē”. Nereti šīs uzslavas īpašu uzsvaru liek uz Basinska ievērojamāko veikumu – darbu ciklu „The Disintegration Loops”, ko jau minētais portāls Pitchfork iekļāvis savā 50 visu laiku labāko ambientās mūzikas albumu sarakstā. Albums (pareizāk sakot, četru albumu apkopojums) ieņēma vietu augstākajā trijniekā līdzās Braiena Īno (Brian Eno) un Aphex Twin ierakstiem. Individuālā četru albumu apkopojuma recenzijā medijs novērtēja to ar 10 ballēm no 10, kas šī portāla vēsturē ir rets gadījums.
Viljams Basinskis „Skaņu mežā” uzstāsies 13. oktobrī.

Festivāls „Skaņu mežs” noritēs 12. un 13. oktobrī mūzikas namā „Daile” ar atklāšanas pasākumu 6. oktobrī mākslas muzejā „Rīgas Birža”. Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv.
Festivāla „Skaņu mežs” lekciju un meistarklašu programmu atbalsta Valtsts kultūrkapitāla fonds un novatoriskajai mūzikai veltītā platforma SHAPE, ko līdzfinansē ES programma „Radošā Eiropa”. Meta Maneri un Viljama Basinska meistarklases/publiskās intervijas atbalsta arī Trust for Mutual Understandind un ASV vēstniecība Latvijā.

Share Button