Elektroniskās mūzikas labdarības nakts La Danza De La Realidad

16. novembrī plkst. 21:00 Tallinas ielas kvartālā norisināsies elektroniskās mūzikas labdarības pasākums La Danza De La Realidad jeb realitātes deja, ko rīko Elīza Āboltiņa sadarbībā ar biedrību AGIHAS, informācijas platformu Pride.lv un LGBT atbalsta organizāciju Mozaīka. 12 stundas ilgajā pasākumā uzstāsies Tomass Džeksons no Argentīnas un virkne pašmāju mūziķu – tajā skaitā KODEK, Mixmaster Raitis, grupa Origo Boys un citi. Visi pasākumā gūtie biļešu ienākumi tiks ziedoti biedrībai Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem jeb AGIHAS. Biļetes iespējams iegādāties mājaslapā pride.lv

Vai tu vēl joprojām uzskati, ka HIV un AIDS neskar tevi vai kādu, ar ko šovakar iepazīsies? Vai tiešām domā, ka šis vīruss ir aktuāla problēma tikai atsevišķām sabiedrības grupām, kam nejūties piederīgs? Inficēšanās ar HIV un saslimšana ar AIDS ir kļuvusi par problēmu, kas īpaši izplatīta tieši jaunu heteroseksuāļu vidū.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra 2019. gada dati liecina, ka Latvijā ir visaugstākais HIV inficēšanās līmenis visā Eiropas Savienībā. Latvijā ir gandrīz 8 tūkstoši reģistrēto inficēto, bet Pasaules Veselības organizācijas aplēses liecina, ka patiesais skaits varētu būt pat divas reizes lielāks. 32 gadu laikā, kopš 1987. gada, kad reģistrēts pirmais HIV inficēšanās gadījums Latvijā, AIDS ir dzēsis turpat 2000 mūsu līdzcilvēku dzīvības.

Šādi statistikas dati ne tikai nav plašākai sabiedrībai zināmi, bet arī norāda uz virkni noklusētu problēmu, tajā skaitā informācijas un izglītības pasākumu trūkumu. Vēl arvien sabiedrībā valda aizspriedumi un aplami priekšstati gan attiecībā uz inficēšanās veidiem, testēšanos un preventatīvajiem pasākumiem, gan dzīvi pēc diagnozes HIV pozitīvs. Fakts, ka Latvija ir vienīgā valsts Eiropā ar vairāk nekā 19 HIV saslimšanas gadījumiem uz 100 000 cilvēku (citām Eiropas valstīm šis rādītājs ir vidēji 5 gadījumi) norāda, ka situācija ir kritiska, un viens no tās uzlabošanas veidiem ir informācijas izplatīšana par iespējām anonīmi un bezmaksas veikt inficēšanās testus.

Kopš 1993. gada biedrība AGIHAS veic aktīvu darbu, lai risinātu šīs problēmas un veicinātu pozitīvas likumdošanas, veselības aprūpes politikas, sociālās un psiholoģiskās izmaiņas, lai uzlabotu Latvijas iedzīvotāju ar HIV/AIDS dzīves kvalitāti, tajā skaitā emocionālo un fizisko labklājību, medicīnisko aprūpi un pilnvērtīgu integrāciju sabiedrībā. Pasākumā La Danza De La Realidad būs pieejami informatīvi materiāli par HIV/AIDS, un pasākuma organizatori cer uzrunāt tieši jaunāko paaudzi, veicinot informētību un aizspriedumu kliedēšanu.

Pasākumā uzstāsties argentīnietis Tomass Džeksons, kurš elektroniskās mūzikas pasaulē zināms kā dīdžejs, producents un mūzikas izdevniecības Calypso Records vadītājs. No pašmāju mūziķiem gaidāmas vinila un deju mūzikas kultūras pioniera Mixmastera Raita, viena no progresīvākajiem un spilgtākajiem pašmāju elektroniskās mūzikas skatuves darboņiem KODEK, alternatīvās popmūzikas grupas Origo Boys, pasākumu organizatora un dīdžeja Trashy Kid, kā arī dueta Siena, kuru veido pašmāju postmetāla grupas Tesa basģitārists Kārlis Tone un čelliste Sarma Gabrēna, kā arī Multilux, Dartau un Ferneklang uzstāšanās . Kluba otrā stāva telpā tiks projicēts mākslinieces Birutas Fogeles kolāžu projekts Jesus 2000.

Pasākuma organizatori aicina apmeklētājus ziedot, iegādājoties ieejas biļetes, kā arī finansiāli atbalstīt AGIHAS, ziedojot tieši biedrībai – informācija redzama zemāk. Kopš 2005. gada biedrībai AGIHAS ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

agihas.lv

Share Button