ATCELTS: Aprīlī notiks lekciju sērija un koncertvakars SHAPE Riga

7.-8. aprīlī K. K. fon Stricka villā (Astrīda Briāna ielā 9) notiks lekciju un meistarklašu sērija ar nosaukumu „SHAPE Riga”. Pasākumu rīko nepieradinātās mūzikas festivāls „Skaņu mežs” un ES programmas „Radošā Eiropa” līdzfinansētā 16 festivālu savienība SHAPE, kas veltīta novatoriskās mūzikas popularizēšanai. Divu dienu laikā būs iespējams apmeklēt meistarklases par mūzikas izdevējdarbību, ģeneratīvo mākslu un citiem tematiem, tostarp arī tehno dīdžeja Regis vadīto lekciju, bet 8. aprīļa vakarā (21:00) noritēs bezmaksas koncertvakars, kurā uzstāsies mūziķi Stellar Om Source, Rians Trīnors (Rean Treanor), Olivers Tors (Oliver Torr) un Poly Chain.

Platforma SHAPE (Sound, Heterogeneous Art and Performance in Europe) ir dibināta 2015. gadā un sastāv no 16 Eiropas eksperimentālās mūzikas festivāliem. To koordinē festivāls „Skaņu mežs” un Prāgas mākslas centrs MeetFactory. Ik gadu platformas dalībfestivāli izvēlas 48 mūziķus un māksliniekus, lai veicinātu to karjeras ar koncertu, izglītības pasākumu un publicitātes palīdzību. Šis pasākums ir primāri paredzēts, lai daļai no no šīgada SHAPE māksliniekiem, kas būs ieradušies Rīgā, nodrošinātu profesionalizēšanās iespējas, taču šīs lekcijas un meistarklases ir iespējams bez maksas apmeklēt arī vietējiem interesentiem – tā kā brīvu vietu skaits ir ierobežots, dalība ir iepriekš jāreģistrē, apmeklējot šo saiti: https://www.skanumezs.lv/en/registerforshaperiga/

Lekciju un meistarklašu temati:

  1. aprīlis

10:00 – 12:00 Klausīšanās sesija, kurā klātesošie mūziķi viens otru iepazīstina ar savu daiļradi; moderē lekciju un meistarklašu programmas veidotāja Marija Čtveračkova (Marie Čtveráčková)

12:15 – 13:30 „Kā dibināt un vadīt alternatīvas izdevniecības straumēšanas laikmetā”; vada Troelss Kjeldgārds (Troels Kjeldgaard)

14:30 – 15:45 „Mārketings un publicitāte neatkarīgiem un alternatīviem māksliniekiem”; vada Džošs Grīnbergs (Josh Greenberg) no radošās konsultāciju aģentūras Green Mountain Lodge

16:00 – 17:15 Skaņu apstrādei un miksēšanai veltīta meistarklase; vada studijas Snap Mastering pārstāvis Lukašs Turza (Lukas Turza)

17:30 – 19:00 Otrā klausīšanās sesija, kurā klātesošie mūziķi viens otru iepazīstina ar savu daiļradi; moderē lekciju un meistarklašu programmas veidotāja Marija Čtveračkova (Marie Ctverackova)

  1. aprīlis

10:00 – 11:15 Radošās kodēšanas un ģeneratīvās mākslas meistarklase; vada programmētāja, audiovizuālā māksliniece un producente Miri Kata (Miri Kat)

11:30 – 12:45 Publiska saruna „Mūzika, dzimums un sabiedrība” (vada grāmatas „The Second Sound” autore Jūlija Ekharda (Julia Eckhardt)

14:00 – 15:00 Producenta, dīdžeja un izdevniecības Downwards vadītāja Karla O’Konora (Karl O’Connor), pazīstama arī kā Regis, lekcija

15:30 – 18:30 Vietējo mūzikas instrumentu un tehnoloģiju izgatavotāju Erica Synths, Gamechanger Audio un Sonarworks prezentācijas.

8. aprīlī, 21:00, šajā pašā norises vietā pasākumu „SHAPE” Riga noslēgs koncerts, kurā uzstāsies četri platformas SHAPE 2020. gadam izvēlēti mākslinieki:

-) producente Stellar Om Source, kas savu muzikālo karjeru iesāka kā hipnagogiskās mūzikas viļņa un sintezatoru mūzikas renesanses pārstāve, taču pēc vairāku gadu ilgas radošas pauzes ir atgriezusies pie mūzikas radīšanas ar lielāku fokusu uz ritmisko mūziku;

-) britu producents Rians Trīnors (Rian Treanor), kura daiļradi raksturo datormūzikas un klubu kultūras darusme (medijs Pitchfork raksta, ka Trīnora mūzika „balansē starp akadēmiskiem apsvērumiem un deju mūzikas klubos pārbaudītiem žestiem);

-) čehu elektroniskās un akustiskās mūzikas komponists un skaņu mākslinieks Olivers Tors (Oliver Torr), kas savu interesi par eklektisku deju mūziku tiecas apvienot ar avangarda mūzikas ietekmēm, mūziku radot ar sintezatoru, kasešu ierakstītāju un vides ierakstu palīdzību;

-) ukraiņu mūziķes, dizaineres un kuratores Sašas Sakrevskas (Sasha Zakrevska) sintezatoru mūzikas projekts Poly Chain.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome, VKKF un KK Nord, kā arī Eiropas Savienības programma „Radošā Eiropa”.

Vairāk informācija par platformu SHAPE: www.shapeplatform.eu


https://www.youtube.com/watch?v=U_o3uzzWVkk

Share Button