Trešdien K. K. fon Stricka villā notiks pasākums „SHAPE Riga”

2. septembrī K. K. Fon Stricka villā (Aristida Briāna ielā 9) notiks Eiropas novatoriskajai mūzikai un audiovizuālajai mākslai veltītās platformas SHAPE pasākums, kurā uzstāsies austriešu skaņu mākslinieks Pēters Kutins (Peter Kutin), eksperimentālās ritmiskās mūzikas producenti Olivers Tors (Oliver Torr) un Elvina Brandi (Elvin Brandhi), kā arī latviešu eelektroniskās mūzikas producents ELVI. Pasākums top sadarbībā ar nepieradinātās mūzikas festivālu „Skaņu mežs”. Tā sākums ir 19:00; apmeklējums: bezmaksas.

Velsiete Elvina Brandi lielāko daļu savas mūzikas rada no pašas balss sempliem, un aprīlī publicētā intervijā žurnālistei Lūcijai Udvarģovai sacīja, ka arī visas citas muzikālo kolāžu sastāvdaļas ir daļa no viņas pašas – sempli kā, piemēram, eksotiska perkusija vai šakāļu rūcieni, tiek izmantoti tikai tad, ja tie pašai mūziķei rada spilgtas asociācijas ar apstākļiem, kuros bijusi, vai cilvēkiem, ko pazīst. Tādā veidā katram no skaņdarbiem ir precīzs raksturs, kuru pilnībā saprot tikai viņa pati, līdzīgi kā vecāki labāk saprot savus bērnus.

Elvina Brandi ar humoru atzīst, ka viņas mūzika var būt paniku izraisoša, taču paradoksālā kārtā koronavīrusa pandēmijas laikā šo paniku neizjūt. Viņa novērtē, ka nespēja ceļot un sniegt koncertus viņai devusi daudz laika, lai strādātu pie nepabeigtas mūzikas, un sajūtu par haosu pasaulē samazina fakts, ka starp viņu un pasauli ir ne tikai pašas dzīvokļa sienas, bet arī internets, kas konstanti kropļo jebkuras cerības par objektīvu skatu uz notiekošo pasaulē – viņa tīmekli dēvē par polimorfisku demagoģijas dzelmi.

Elvina Brandi ir aktīva arī projektos Avril Spleen un Yeah You. Viņas projektu mūziku izdevuši tādi leibli kā Opal Tapes un Slip.

Pēters Kutins ir austriešu skaņu mākslinieks, eksperimentālu īsfilmu autors, mūziķis un komponists, kas rada mūziku kino, teātrim un laikmetīgās dejas priekšnesumiem. Savos daudzajos projektos Kutins sadarbojies gan ar citu disciplīnu māksliniekiem, tostarp skaņu māksliniekiem Kristīni Kubišu (Christina Kubisch) un Fliorianu Kindlingeru (Florian Kindlinger), gan ar žurnālistiem un fiziķiem. „Mūzikā mani fascinē gars un attieksme, nevis sociopolitiskais fons, no kura tā nāk,” saka Kutins. „Kultūra, tā ir attiekse, un, manuprāt, mūziķa daiļradē var sadzirdēt, vai viņa attieksme ir samērīga ar viņa darbiem.” Mākslinieks nereti tiecas samazināt savu fizisko klātbūtni uz skatuves, centrālo uzmanību pievēršot tieši skaņai, objektiem, attēliem vai gaismai. Kutins ir arī viens no izdevniecības Ventil Records dibinātājiem un festivāla RealDeal Festival rīkotājiem.

Olivers Tors ir Prāgā dzīvojošs akustiskās un elektroniskās mūzikas komponists, kā arī audiovizuālais mākslinieks un izdevniecības XYZ vadītājs. Tors mācījies Britu un īru Modernās mūzikas institūtā, kā arī strādājis Berlīnes sintezatoru veikalā Patch point, kur tuvāk iepazinies ar šo ierīču būvēšanu un pārveidošanu. Tors savā daiļradē tiecas apvienot ietekmes no visdažādāko scēnu un subkultūru deju mūzikas ar arhetipiskas avangarda mūzikas elementiem.

ELVI pazīstams arī kā diskžokejs Elvi Soulsystems, puse no elektroniskās mūzikas dueta ELVI/DUNIAN, filmu mūzikas veidotājs (Aika Karapetjana “Cilvēki tur”, Madaras Dišleres “Paradīze ’89” un nule pabeigtā režisora Ermīna Baltā debijas spēlfilma “Nakts Pitfāls”) un starpdisciplināru laikmetīgās mākslas projektu (dejas izrāde “il cimento della struttura e dell accento”, Riga International Biennial of Contemporary Art projekts “she who has no crown”) līdzautors, kā arī – kultūras notikumu kurators (House Purgatorio, CTyK., KLIK KLAK). Jaunā ELVI koncertprogramma kā nākamais solis pēc projekta MAXIMUM.TOUCH, kurā tika izmantoti vien cilvēciskās balss un dziedājumu motīvi – patapināti no sliktas kvalitātes internetā atrodamām ritma un blūza izpildītāju studijas “a capella” versijām semantiski nozīmīgiem deviņdesmito gadu beigu skaņdarbiem, lai radītu spēcīgu skaņas sienu, kurai piemīt fiziska rakstura iedarbība.

Pasākumu papildina arī tiešsaistes lekciju un meistarklašu kurss „SHAPE Riga”, kas noritēs 1. un 2. septembrī . lekcijas un meistarklases par skaņu apstrādi, mārketingu, izdevējdarbību un radošo kodēšanu vadīs virkne sfēras profesionāļu, tostarp producents un izdevniecības Downwards Records vadītājs Karls O’Konors (Karl O’Connor) jeb Regis, mūziķe un grāmatas „The Second Sound” autore Džūlija Ekharda (Julia Eckhardt), elektroniskā mūziķe Aleksandra Kardenjas (Alexandra Cárdenas) un daudzi citi. Līdz 31. augusta vakaram savu dalību pasākumā var reģistrēt arī ierobežots skaits Latvijas mūziķu un profesionāļu. Vairāk informācijas šeit:

Lekciju kurss SHAPE Riga pārtop par tiešsaistes pasākumu: reģistrācija

Olivers Tors, Pēters Kutins un Elvina Brandi pasākumā pārstāv „Skaņu meža” līdzkoordinēto, novatoriskajai mūzikai un audiovizuālajai mākslai veltīto platformu SHAPE, ko atbalsta ES programma „Radošā Eiropa” un Kultūras ministrija. Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Nozīmīga informācija apmeklētājiem:

Lūdzam ņemt vērā, ka vienlaikus koncerta norises telpā drīkstēs atrasties ierobežots skaits apmeklētāju, un ir jāievēro divu metru savstarpēja distance. Apmeklētāji tiek aicināti nēsāt sejas maskas un sekot telpā izvietotajām norādēm.

Pasākuma vietā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija, vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

Lai nodrošinātu šīs prasības, pasākuma telpā vienlaikus varēs atrasties tikai ierobežots skaits cilvēku; jauni apmeklētāji pasākumā tiks ielaisti katru reizi, kad kāds no esošajiem klausītājiem pametīs telpu.

 

 

Share Button