Skaņu Mežs prezentēs nepieradinātās mūzikas programmu festivālā Tallinn Music Week

No šodienas Tallinā sācies starptautiskais mūzikas festivāls Tallinn Music Week, kura ietvaros notiks vairāku vieskuratoru veidoti skašu koncerti jeb šovkeisi. Festivāls Skaņu mežs šogad ir kļuvis par Tallinn music week vienīgo sadarbības partneri no Latvijas, piedāvājot īpaši neierastu programmu koncerta apmeklētājiem.

 2.oktobrī no plkst.20:00 drosmīgākie eksperimentālās mūzikas un mākslas festivāli Baltijā Üle Heli un Skaņu Mežs prezentēs savus jaunatklājumus Tallinas aktuālakajā kultūras vietā Winkel. Igaunijas festivāls Üle Heli atspoguļos saiknes starp skaņu un telpu, meklējot jaunus izteiksmes un pieredzes veidus, savukārt Latvijas mūzikas un mākslas festivāls Skaņu Mežs demonstrēs unikālākos nākotnes eksperimentālās un elektroniskās mūzikas pārstāvju jaunu skaņu un metalīmeņu meklējumus.

Kopīgi izveidotās programmas ietvaros uzstāsies māksliniece Sign Libra,  itāļu eksperimentālais duets L’impero della Luce, eksperimentālās mūzikas komponists Sanders Sarmets, unikāli un ekspresīvi solo mūziķi Marts Avi no Igaunijas un Aleksandr Aleksandrov no Latvijas, audiovizuālās eksperimentālās mūzikas projekti  + K + M + B, Tonoptik un m.a.t.a.d.a.t.a.

+K+M+B

+K+M+B ir sabiedrībā šobrīd aktīvi kritizētā mākslinieka Kristiana Brektes un viņa domubiedru Modra Svilāna un Māra Butlera tumšās elektroniskās mūzikas projekts. Paši mūziķi šo projektu dēvē par mistiķu apvienību un piesaka sevi ar sekojošajiem vārdiem: „Kārlim Straubergam ir grāmatas par latviešu buramvārdiem, kas mirstot pārgāja uz nākošo paaudzi un bija slepeni, lai to izpaušana neatņemtu teicējam spēku. Tagad šīs grāmatas ir nonākušas citas paaudzes rokās, mākslinieku apvienībā +K+M+B. Šie vīri maskās pārvērš skaņās visu, kam pieskaras, un neviens cilvēks, zvērs vai koks, kas pagadās viniem pa rokai, nezina, vai tikai kādā jaukā dienā neiekļūs paranormālo parādību un skaņu ietekmē.”

Sign Libra ir mūzikas producentes un mākslinieces Agatas Meļņikovas konceptuālais projekts, kas tematiski skar Zemi, kosmisko telpu, dabu un tās ietekmi uz cilvēka tēlainību un garīgumu. 2016. gadā digitāli tika izdots viņas Closer To The Equator minialbums Detroitas new age un meditācijas mūzikas izdevniecībā Sounds Of The Dawn. Otrais studijas albums Sea to Sea, kas tika izdots 2020. gadā ar Bruklinas izdevniecības RVNG Intl. starpniecību, pēta tā dēvēto “jūru” uz Mēness virsmas iedomātu dabu. Apvienojot pētījumus ar bērnišķīgu iztēli, Sign Libra darbi pievēršas cilvēka attiecībām ar dabu ar dedzīgu humora izjūtu un rotaļīgumu.

Igauņu avangarda mūziķis Marts Avi majestātiski izpilda hiperkinētisko mūsdienīgo popu. Avi jaunākais soloalbums Vega Never Sets (2020) atklāj, ka viņš spēj izpausties plaši un nenotverami,  ievelkot klausītāju savos grūti klasificējamajos melodiskajos džungļos, kuros ir kaut kas no jungle, dub, new jack swing un citizen žanriem. Albums, kas iznācis zem Estonian Porridge Bullet, ir ieguvis atzinīgus novērtējumus visā pasaulē – no MOJO līdz The Quietus, no BBC līdz Air France.

m.a.t.a.d.a.t.a.

Projektu m.a.t.a.d.a.t.a. tā autors piesaka sekojoši: „ m.a.t.a.d.a.t.a. ir kādas paralēlās realitātes enerģijas manifestācija brain breakdance mūzikas žanra formā.  m.a.t.a.d.a.t.a. ir apziņas atgriezšana tās pirmssākumos. Vai arī nē.

Aleksandrs Aleksandrovs ir mūzikas producents, dziedātājs un multiinstrumentālists no Rīgas.Viņš lielākoties pazīstams kā grupas NIKTO līderis, kura 2019. gada debijas albums saņēma pozitīvas atsauksmes Latvijā un Krievijā un tika nominēts vadošajām Latvijas mūzikas balvām. Viņa solo darbi apkopo plašu žanru paleti, apvienojot klasiskās ģitāras fonu un brīžiem gandrīz lirisko melodismu ar rokmūzikas, aleatorikas un trokšņa elementiem.

Biļetes uz TMW2021 pasākumiem var iegādāties Tallinn Music Week interneta veikalā un Piletilevi.  TMW 2021 galvenais sponsors ir Telia. Festivāla muzikālā programma sagatavota sadarbībā ar aģentūru Damn.Loud.

Papildu informācija: shop.tmw.ee

TMW festivālu organizē Shiftworks OÜ un daudzi citi partneri gan no Igaunijas, gan ārvalstīm. Mūzikas programmas organizēšana un producēšana notiek sadarbībā ar Damn.Loud. TMW 2021 galvenais sponsors ir Telia, stratēģiskais partneris mūzikas jomā ir Music Estonia. Galvenie partneri ir Nordic Hotel Forum un Visit Estonia. Festivāla partneri ir Telliskivi radošā pilsēta un Viru Keskus. Mediju partneri – Postimees Grupp un Raadio 2. Festivālu atbalsta Kultūras ministrija, Tallinas pilsētas dome, Tallinas Uzņēmējdarbības un kultūras galvaspilsētas departaments.TMW starptautiskās aktivitātes, kuru mērķis ir prezentēt Igauniju kā pievilcīgu galamērķi mūzikas un kultūras mīļotājiem, atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

vairāk par koncertu:

https://tmw.ee/events/tmw-2021-uleheli-and-skanu-mezs-night

Publicitātes foto:
https://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/albums/72157719411881511
https://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/albums/72157719463680790

Share Button