Foto atskaite: LYRA meistarklases Rīgā, Liepājā un Daugavpilī

No 28. Līdz 30. septembrim festivāls Skaņu mežs īstenoja bezmaksas konstruktīvās klausīšanās darbnīcas bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Tās noritēja Rīgā (mākslas centrā NOASS), Daugavpilī (Marka Rotko mākslas centrā) un Liepājā (kultūrvietā Pegaza pagalms). Tās vadīja portugāļu mūziķis un pedagogs Filipe Felizardo (Filipe Felizardo).

Foto un video autore – Simona Kaupuža.LYRA saņem dotācijas 206 256,00 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros. Projekta mērķis ir iepazīstināt jauniešus un bērnus ar eksperimentālo mūziku un iesaistīt tās radīšanā. Eksperimentālā mūzika, būdama savā būtībā demokrātiska un nehierarhiska, dos iespēju piedalīties mūzikā apmācītiem un neapmācītiem bērniem un jauniešiem. Tā kā projekts ir organizēts starp sociālajiem un etniskajiem slāņiem, tas būs arī sociāli iekļaujošs.

Projekta LYRA kopējās attiecināmās izmaksas ir 202 510,00 EUR, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalsta summa 85% jeb 85 000,00 EUR, no tās:

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums 85% jeb 175 317,60 EUR;

Valsts budžeta līdzfinansējums 15% jeb 30 938,40 EUR.

Share Button