+K+M+B izdod albumu “Ļaunuma puķes” ar Šarla Bodlēra dzeju

Mākslinieku apvienība +K+M+B sadarbībā ar NABA MUSIC/MELO Records laiž klajā savu jaunāko albumu ar nosaukumu “Ļaunuma puķes”, kurā galvenais vadmotīvs eksperimentālajām skaņu ainavām ir latviešu valodā atdzejotās slavenā franču simbolista Šarla Bodlēra vārsmas no dzejas krājumiem “Ļaunuma puķes”, “Parīzes splīns” un “Mākslīgās paradīzes”.
Izdevniecības “Liesma” 1989. gada izdevums “Ļaunuma puķes. Parīzes splīns. Mākslīgās paradīzes” kalpojis kā galvenais mēdijs +K+M+B mistiķiem ar pašu franču dzejnieku, kurš, kā krājuma ievadā raksta viens no atdzejotājiem Augusts Štrauss, ir bijis tiesāts gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. 19. gs. Francijā dzīvojošā Bodlēra dzeja izplenījās ne tikai cenzūru, bet arī vispārēju nosodījumu – tika uzskatīts, ka dzejas rindās parādās rupjība un zaimi tikumībai. +K+M+B turpina nest izcilā dzejnieka reālistiskās un neizskaistinātās vārsmas par sabiedrību uz eksperimentālo toņu viļņiem, piešķirot izteiktajiem simboliem sevišķu un arī klišejās balstītu noskaņu. Kā norāda paši mākslinieki, Bodlēra dzeja nerunā par ļauno, bet gan tieši pretēji – neizskaistinātās realitātes atklāšana palīdz tuvināties tiem, no kuriem gribētos izvairīties visvairāk. Bodlēra dzeja ir kā spogulis, kas ļauj ielūkoties savu pašu tumšajās un netikumiskajās dzīlēs, kurās gaismu var ienest tikai skaudri izcilājot mēslus, kas tajās slēpjas.
Albuma prezentācija gaidāma šajā nedēļas nogalē notiekošajā mūzikas un mākslas festivālā “Laba Daba” – mākslinieku apvienība ar savu performanci uzstāsies uz Radio Naba skatuves naktī no sestdienas uz svētdienu, nedaudz pēc pusnakts. Turpat būs iespēja iegādāties “Ļaunuma puķes” albumu kasešu formātā (Aleksandra Brežes dizains), taču pēc albuma pirmatskaņojuma festivālā tas būs pieejams arī populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.
Mākslinieku apvienība +K+M+B sevi sauc par mistiķiem, kas darbojas eksperimentālās mūzikas laukā, iedibinot okultā pagānaisma trokšņu mūzikas žanru. +K+M+B pēta eksperimentālās elektroniskās mūzikas savienojamību ar dažādu kultūras simbolu lietojumu, savās performancēs izaicinot skatītājus dekonstruēt izmantoto kultūras simbolu nozīmes, kā arī radot jaunu tēlu sistēmu, kas dzīvo neatkarīgi no cilvēku aizspriedumiem.

Share Button