The Wire: “Skaņu mežs ir īpaši ambiciozs; lielākais avangarda festivāls Baltijā”

Britu medijs The Wire Magazine, kas tiek uskatīts par vadošo izdevumu eksperimentālās mūzikas sfērā publicējis īpaši atzinīgu recenziju par septembrī aizvadīto festivālu Skaņu mežs. Izcelta ir programmas un skaņas kvalitāte pasākumā, kā arī kopējā noskaņa.

Raksta autore ir ievērojamā mūzikas kritiķe Gēta Daijala (Geeta Dayal), kas ir autore Braiena Īno (Brian Eno) monogrāfijai Another Green World, un regulāri raksta The New York Times, Rolling Stone un The Guardian.

Žurnāliste iezīmēSkaņu mežu kā “lielāko avangarda un eksperimentālās mūzikas festivālu Baltijā”, piebilstot, ka festivāls bijis “īpaši ambiciozs jau kopš tā pirmsākumiem”. “Ap savu divdesmito gadu tas jau ir kļuvis par institūciju, kas piesaista koncertu apmeklētājus no visas pasaules,” Daijala raksta recenzijā.

Izcelta ir skaņas kvalitāte pasākumā: “Vēl kāds patīkams pārsteigums bija augsvērtīgā akustiskā pieredze. [..] Rūpīgais apskaņojums pastiprina priekšnesumu iespaidīgumu.” Daijala dāsni izsakās arī par koncertelpu Hanzas Perons, bilstot, ka tai piemīt īpaša atmosfēra.

Kā spilgtākos priekšnesumus festivāla programmā žurnāliste min dzidātājas Amirtas Kidambi (Amirtha Kidambi) un bundzinieka Meta Evansa (Matt Evans) duetu, elektro-akustiskās mūzikas komponista Bernāra Parmedžiāni (Bernard Parmegiani) darbus studijas GRM vadītāja Fransuā Bonē (Francois Bonnet) atskaņojumā, brīvās improvizācijas kvarteta [Ahmed] uzstāšanos, kā arī latviešu power electronics dueta Zahnrad priekšnesumu.

“Skaņu mežs ir kā terapija, kā zāles pret pasaules rūgtumu,” raksta Daijala. “Jācer, ka ir arī citi tik piedzīvojumu kāri un augstsirdīgi festivāli, un ka Skaņu mežs turpinās īstenot savu redzējumu,” viņa noslēdz recenziju.

Pilnu rakstu iespējams lasīt aktuālajā žurnāla The Wire numurā.

Skaņu meža 20. jubilejas svinības bija trešais visu laiku apmeklētākais festivāla izlaidums, kas liecina, ka pasākums pārvarējis pandēmijas laikā iestājušos apmeklējuma kritumu.

Drīzumā tiks izziņoti arī nākamā izlaiduma datumi, kā arī uzsākta biļešu tirdzniecība.

Festivāla Skaņu mežs 2022. gada izlaidumu atbalstīja Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, Gētes institūts Latvijā, Francijas Institūts Latvijā, ASV vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts, Kultūras ministrija, fonds Trust for Mutual Understanding, iRobot un Valmiermuižas alus, kā arī Eiropas Savienības programma Radošā Eiropa, kas līdzfinansē divus festivāla projektus – REMAIIN un SHAPE+.

Tika īstenots arī ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu un Kultūras ministrijas atbalstu veidotais prjekts jauniešiem un bērniem LYRA.

Share Button