“Aleponijā” uzstāsies ģitāriste Mariachi

 

20. martā, 20:00, bārā Aleponija (Ernesta Birznieka-Upīša ielā 22) uzstāsies franču brīvās improvizācijas ģitāriste Nina Garsija jeb Mariachi. Pasākumu rīko eksperimentālās mūzikas festivāls Skaņu mežs. Ieeja pasākumā – 5 EUR.

Nina Garsija (Nina Garcia) ir 1990. gadā dzimusi franču brīvās improvizācijas ģitāriste, kas mēdz spēlēt mūziku arī ar psedionīmu Mariachi. Viņas debijas ieraksts tika publicēts 2018. gadā. Sekojot minētā žanra tradīcijai, viņas solo priekšnesumi tiecas pārbaudīt sava instrumenta – elektriskās ģitāras – robežas. Garsija savu daiļradi raksturo esam krustcelēs starp improvizāciju un trokšņu mūziku – viņas tehniskie līdzekļi ir ierobežoti, proti, sastāv vien no efektu pedāļa un pastiprinātāja. Garsija tēlaini bilst, ka ar šiem līdzekļiem “rokas cauri haosam, lai atrastu iepriekš nedzirdēto”. Tāpat viņa savus priekšnesumus raksturo kā duetu starp ģitāristi un viņas instrumentu, ko var saprast sekojoši – improvizētājas griba sasniegt vieglu piekļuvi reti sastopamām ģitāras skaņām sastopas ar paša instrumenta ierobežojumiem; tas ir dialogs.

Mariachi jau reizi ir uzstājusies Rīgā – tas notika kultūras foruma Baltā Nakts ietvaros 2019. gadā, kad Garsija bija arī starptautiskās novatoriskās mūzikas un audiovizuālās mākslas SHAPE dalībniece.

Priekšnesuma mākslinieku saraksts tiks papildināts, tuvojoties tā norisei.

 

 

Share Button