Foto atskaite: Pēters Ablingers un Silvija Zitinska gatavo jauniešus un bērnus koncertam

No 3. līdz 7. oktobrim avangarda komponists Pēters Ablingers (Peter Ablinger) un perkusioniste un skolotāja Silvija Zitinska (Sylwia Zytynska) vadija vairākas dienas ilgu darbnīcu, kurā bērnus un jauniešus vecumā no 7 līdz 18 g.v. gatavoja eksperimentālās mūzikas priekšnesumam. Ablingera un Zitinskas “skolnieki” rezultējošos kompozīciju iestudējumus prezentēja noslēdzošajā “Skaņu meža” koncertvakarā 8. oktobrī. Darbnīca noritēja zinātkāres centrā “Futurimo Rīga”. 

Foto un video autore – Simona Kaupuža.

Projekts “LYRA” saņem dotācijas 206 256,00 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros.” Projekta mērķis ir iepazīstināt bērnus un pusaudžus ar eksperimentālo mūziku un iesaistīt viņus tās radīšanā. Tā kā eksperimentālā mūzika pēc būtības ir demokrātiska un nehierarhiska, tā dod iespēju piedalīties mūzikas radīšanā gan mūziku apguvušiem, gan neapguvušiem bērniem. Tā kā projekts sniedzas pāri sociālajām un etniskajām atšķirībām, tas ir arī sociāli iekļaujošs.

Kopējās LYRA attaisnotās izmaksas: 202 510,00 EUR, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un sadarbība kultūras jomā” atbalsta summa: 85% jeb 85 000,00 EUR, no kuriem:

  • Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums: 85% jeb 175 317,60 EUR;
  • Valsts budžeta līdzfinansējums: 15% jeb 30 938,40 EUR.
Share Button