Foto atskats: “Skaņu mežs Baltajā naktī 2023”

9. septembrī ikgadējā mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros tradicionāli notika festivāla “Skaņu mežs” rīkots eksperimentālās mūzikas vakars. Tas noritēs koncertzālē “Ave Sol” (Citadeles ielā 7), un tajā bija dzirdama trokšņu mūzika, brīvā improvizācija, eksperimentāli ēģiptiešu mūzikas aranžējumi, procesētu ģitāru skaņu ainavas un datormūzika.

Piedalījās sekojošie mūziķi: Džeksons Prets (Jackson-Pratt), Kristīne Abdelnūra (Christine Abdelnour), Ale Hop, Roberts Švarcs (Robert Schwarz), Sarma Gabrēna un Nils Jumītis, kā arī komponiste Nensija Munira (Nancy Mounir), kas savā priekšnesumā sadarbojās ar latviešu instrumentālistiem, proti, vijolnieka Konstantīna Paturska sastādītu stīgu kvartetu (Alīna Vižine – vijole, Marta Rācene – alts, Magdalēna Ceple – čells), mežraga spēlētāju Māri Evelonu un fagotistu Raimondu Gulbi.

Roberts Švarcs ir novatoriskajai mūzikai un audiovizuālajai mākslai veltītās platformas SHAPE+ dalībnieks; projektu atbalsta Eiropas Savienības programma Radošā Eiropa.

Džeksona Preta uzstāšanos atbalstīja arī Trust for Mutual Understanding.

Baltā nakts ir mūsdienu kultūras forums, ko organizē un finansē Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Plašāka Baltās nakts programma pieejama mājaslapā www.baltanakts.lv. Pasākumu apmeklējums ir bezmaksas.

Baltā nakts Rīgā ir daļa no starptautiska projekta Eiropas Baltās naktis, ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma, un šobrīd šim tīklam ir pievienojušās pilsētas visā pasaulē. Baltās nakts ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs.

Share Button