Foto atskats: “Skaņu mežs’2023”, 8. oktobris, projekta “LYRA” pasākums

“Skaņu meža” 8. oktobra koncerts notika “Hanzas Peronā” (Hanzas iela 16A) – pasākums bija daļa no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu atbalstītā  projekta “LYRA”, kas paredzēts bērniem un jauniešiem. Tā apmeklējums bija bezmaksas.

Pasākuma programma ietvēra jaundarbus ar bērnu piedalīšanos, kā arī koncertus, kas paredzēti, lai iepazīstinātu bērnus un jauniešus ar eksperimentālo mūziku.

Pasākuma programma bija sekojoša:

JAUNDARBI

Anna Fišere, Miķelis Fišers, Andris Kalnozols (Latvija)
Alexander Rishaug & Ingrid Bjørnaali (Norvēģija)
Peter Ablinger, Sylwia Zytynska & LYRA workshop team (Austrija, Polija, Latvija)

KONCERTI

Stian Westerhus (Norvēģija)
Nídia (Portugāle)
Evita Manji (Grieķija)

Foto autors: Artūrs Pavlovs

Pasākums  bija daļa no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu atbalstītā projekta “LYRA”, kas paredzēts bērniem un jauniešiem.

Projekts “LYRA” saņem dotācijas 206 256,00 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros.”  Projekta mērķis ir iepazīstināt bērnus un pusaudžus ar eksperimentālo mūziku un iesaistīt viņus tās radīšanā. Tā kā eksperimentālā mūzika pēc būtības ir demokrātiska un nehierarhiska, tā dod iespēju piedalīties mūzikas radīšanā gan mūziku apguvušiem, gan neapguvušiem bērniem. Tā kā projekts sniedzas pāri sociālajām un etniskajām atšķirībām, tas ir arī sociāli iekļaujošs.

Kopējās “LYRA” attaisnotās izmaksas: 202 510,00 EUR, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un sadarbība kultūras jomā” atbalsta summa: 85% jeb 85 000,00 EUR, no kuriem:

  • Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums: 85% jeb 175 317,60 EUR;
  • Valsts budžeta līdzfinansējums: 15% jeb 30 938,40 EUR.
Share Button