Klubā “Aleponija” uzstāsies improvizētājs un komponists Vestons Olenckis un avant-blūza duets Ringhold

7. decembrī, 20:00 klubā “Aleponija” uzstāsies amerikāņu komponists, multi-instrumentālists un skaņu inženieris Vestons Olenckis (Weston Olencki). Medijs “LA Times” viņa mūziku raksturojis kā “mežonīgu un saviļņojošu mūsdienu pasaules atainojumu”. Koncertu noslēgs igauņu avant-blūza duets Ringhold. Pasākumu rīko eksperimentālās mūzikas festivāls “Skaņu mežs”. Ieeja pasākumā – 7 EUR; biļetes nopērkamas pie ieejas.

Vestons Olenckis ir dzimis Dienvidkarolīnā, taču šobrīd dzīvo un strādā Berlīnē. Viņš spēlē elektroniskus instrumentus, bandžo, bungas, taustiņinstrumentus un trombonu (kā arī – retāk – citus pūšaminstrumentus), un gan improvizē, gan izpilda savas un citu autoru, piemēram, Džordža Lūisa (George Lewis) vai Ērika Vubelsa (Eric Wubbels) kompozīcijas. Viņš ir sastrādājies arī ar ievērojamo amerikāņu “jaunās mūzikas” ansambli “Wet Ink”, Berlīnē bāzēto “Harmonic Space Orchestra”, eksperimentālo vokālisti Šārmeinu Lī (Charmaine Lee), komponisti Naomi Pinoku (Naomi Pinnock) un čellistu Fredu Lonbergu-Holmu (Fred Lonberg-Holm). Viņš raksta arī partitūras solo instrumentiem un kamermūzikas ansambļiem.

Medijs “The New York Times” Olencki raksturojis kā trombonistu ar “nevainojamu izpratni par netradicionālām šī instrumenta spēles tehnikām”. Ievērojamais eksperimentālās mūziķas kritiķis Braiens Olevniks (Brian Olewnick) savukārt viņa mūziku nosaucis par “ne tikai ekstrēmu, bet arī ekstrēmi iespaidīgu”. 

Marginālā, taču attiecīgajā nišā nozīmīgā bloga “Free Jazz Blog” kritiķis Kīts Prosks (Keith Prosk) Olencki pieskaita pie tādiem pūšaminstrumentu novatoriem avangarda mūzikā kā Neits Vūlijs (Nate Wooley), Gregs Kellijs (Greg Kelley) un jau minētais Džodžs Lūiss (George Lewis). 

Vestona Olencka spēlēšana dzirdama ierakstos, ko publicējušas tādas ievērojamas eksperimentālās mūzikas izdevniecības kā “Superpang”, “Astral Spirits”, “HatHut” un “Clean Feed”. 

Olencka tiktāl ievērojamākais darbs ir izdevniecības “Tripticks Tapes” publicētais ieraksts “Old Time Music”, kurā dažādas Ziemeļkarolīnas un Dienvinkarolīnas muzikālās tradīcijas tiek uzlūkotas caur avangarda mūzikas praksēm, tostarp drouniem, trokšņu mūziku, audio kolāžām un priekšmetu improvizāciju.

Būdams kā allaž mainīgs savā instrumentu izvēlē, šajā koncertā Olenckis spēlēs bandžo. 

Koncerta otrajā daļā uzstāsies igauņu eksperimentālā blūza grupa Ringhold – tajā ietilpst ģitārists Kalle Tikass (Kalle Tikas) un Latvijā dzimusī avangarda vokāliste Eleonora Kampe, kas šogad jau uzstājās festivāla “Skaņu mežs” atklāšanas koncertā. Viņas vokāls šajā grupā tiek pielīdzināts vienlaikus gan Niko (Nico), gan Mereditai Monkai (Meredith Monk). Neskatoties uz savdabīgo tuksnešaiņa blūza un eksperimentāla vokāla apvienojumu, grupas mūzika brīžiem var šķist pat dejojama.

Share Button