+K+M+B videoklips saņem godalgu kategorijā “Labākais koncepts” Berlīnes Mūzikas video balvā

No 14. – 17. jūnijam Berlīnē norisinājās Berlīnes Mūzikas video balvas (Berlin Music Video Awards (BMVA)) pasniegšana, paziņojot uzvarētājus 15 festivāla kategorijās. Starp desmit nominantiem kategorijā “Labākais koncepts” triumfēja režisora Bingi Bongi jeb Mārča Lāča un producēšanas kompānijas FILMNAKED veidotais videoklips mākslinieku apvienības +K+M+B skaņdarbam “++”.

Kategorijā “Labākais koncepts” bija nominēti tādu pasaulē zināmu izpildītāju kā īru mūziķa Dermot Kennedy, franču elektroniskās mūzikas dueta Polo & Pan un amerikāņu reperes Lizzo videoklipi, taču žūrija par labu lēmusi un balvu pasniegusi tieši +K+M+B “++” skaņdarba ekranizējumam. Videoklipa idejas autors un režisors ir Mārcis Lācis, kurš, veidojot īsmetrāžas kino darbus, izmanto segvārdu Bingi Bongi. Par panākumiem Berlīnē viņš stāsta: “Kā nominācija, tā arī balva bija liels pārsteigums – viens par otru patīkamāki! Tas kalpo kā apliecinājums tam, ka manis izraudzītais virziens, strādājot ar kino kā mākslas mēdiju, kas apvieno gan mākslinieciskas, gan izklaides industrijas kvalitātes, ir izvēlēts pareizi. Vēlos pateikties brīnišķīgajai komandai, bez kuras šis projekts nebūtu bijis iespējams – FILMNAKED par producēšanu un atbalstu, operatoram Mārcim Ābelem par lielisko kameras darbu, kā arī, protams, mākslinieku apvienībai +K+M+B, kuru daiļrade mudina radīt jaunus mākslas darbus, ko novērtē arī citviet pasaulē!”

Berlīnes Mūzikas video balvas pasniegšana norisinājās četras dienas, pasniedzot godalgas 15 kategorijās un vienuviet pulcējot māksliniekus no visas pasaules. Balvas atklāšanas vakarā mākslinieku apvienība +K+M+B uzstājās ar audiovizuālo performanci “Labo vārdu maģija”. Berlīnes Mūzikas video balva apvieno pasaulē zināmus un vēl līdz šim nedzirdētus māksliniekus, un balvas pasniegšana tiek rīkots kā festivāls, kurā sastapties video mākslas un mūzikas industrijas pārstāvjiem. Nominantu darbus izvērtē profesionāla internacionāla žūrija, savukārt festivāls piedāvā mūzikas video maratonu, dzīvās performances, video meistarklases un tīklošanās pasākumus. Šī gada festivāls tika aizvadīts Grečenas klubā (Gretchen club) Kreicbergā, Berlīnē.

Režisors Mārcis Lācis videoklipa ideju radījis, iedvesmojoties no vizuāliem tēliem, ko +K+M+B izmanto savās performancēs – mākslinieku kolektīvs uzstājas kapirotēs un cita veida līdzīgās maskās, kādas joprojām tiek izmantotas dažādos reliģiskos un okultisma rituālos, ceremonijās un popkultūras priekšnesumos. Skaņdarba “++” ekranizējumam režisors veidojis naratīvu, ko balstījis zināmā tēlu sistēmā un estētikā, domājot par to, kā šie maskās tērptie varoņi varētu eksistēt šodienas kontekstā. Videoklipā interpretēts iniciācijas process kā rituāls un otrādāk – rituāls kā iniciācijas process. Strādājot pie šī video darba, Mārcis Lācis turpinājis izmantot sev raksturīgo spriedzes, absurda un melnā humora elementus, radot video darba centrālo tēlu – Lil Bundzinieku.

Mākslinieku apvienība +K+M+B sevi sauc par mistiķiem, kas darbojas eksperimentālās mūzikas laukā, iedibinot okultā pagānisma trokšņu mūzikas žanru. +K+M+B pēta eksperimentālās elektroniskās mūzikas savienojamību ar dažādu kultūras simbolu lietojumu, savās performancēs izaicinot skatītājus dekonstruēt izmantoto kultūras simbolu nozīmes, kā arī radot jaunu tēlu sistēmu, kas dzīvo neatkarīgi no cilvēku aizspriedumiem.

Share Button