M/Darbnīcā uzstāsies Zbigņevs Hojnackis un Kārlis Auziņš

14. aprīlī, 21:00 koncerttelpā M/Darbnīca (Aristida Briāna ielā 9) notiks biedrības Skaņu mežs un mūzikas platformas SHAPE+ rīkots brīvās improvizācijas koncerts – latviešu saksofonists un komponists Kārlis Auziņš pirmo reizi saspēlēsies ar poļu akordeona un elektronikas improvizētāju Zbigņevu Hojnacki (Zbigniew Chojnacki). Koncerts ir daļa no Hojnacka rezidences Rīgā, kuras ietvaros viņš sniegs meistarklasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Krišjāņa Barona iela 1), kā arī sadarbībā ar taustiņinstrumentālistu Ritvaru Garozu radīs jaundarbu Latvijas Radio 3 ēteram. Ieeja pasākumā: 10 EUR; biļetes nopērkamas pie ieejas.

Zbigņevs Hojnackis (Zbigniew Chojnacki) ir visai jauns mūziķis (viņam ir 29 gadi), taču jau ir paguvis saspēlēties ar ievērojamiem vārdiem Eiropas brīvajā improvizācijā – franču kontrabasisti Žoeli Leandru (Joelle Leandre) un katalāņu bundzinieku Ramonu Pratsu (Ramon Prats), kā arī sastapies ar visai pozitīvām kritiķu atsauksmēm: medijs New York City Jazz Review Hojnacka debijas albumu Elektrotropizm nodēvējis par „nevainojamu un plašu pētījumu par akordeona skaniskajām iespējām”. Poļu mūziķis Mihals Urbanjaks (Michał Urbaniak) savukārt sacīja sekojošo: “pēc tam kā es dzirdēju Hojnacki, es sapratu, ka mūsdienīga akordeona spēlēšana nekad vairs nebūs tāda kā agrāk.”

Hojnackis akordeonu papildina ar dažādiem efektu pedāļiem un laptopa elektroniku un vislabākajās brīvās improvizācijas tradīcijās par savu galveno misiju dēvē sava instrumenta skanisko robežu izzināšanu.

Hojnacka rezidenci Rīgā rīko biedrība Skaņu mežs un Eiropas Savienības atbalstītā novatoriskās mūzikas platforma SHAPE+. Tās ietvaros notiks sekojošās aktivitātes:

13. aprīlī: Hojnacka meistarklase Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Aicināti ir kā mūzikas studenti, tā plašāka publika. Meistarklases laikā Hojnackis improvizēs kopā ar tās dalībniekiem, tādēļ mūziķiem ieteicams uz meistarklasi ņemt līdzi instrumentus. Pasākuma apmeklējums ir bezmaksas. Tas noritēs xx telpā.

14. aprīlī: Hojnacka dueta koncerts ar Kārli Auziņu M/Darbnīcā.

15. aprīlī: Hojnacka darbs studijā kopā ar taustiņinstrumentālistu Ritvaru Garozu, lai radītu jaundarbu Latvijas Radio 3 ēteram. Jaundarba atskaņošanas laiks radio viļņos tiks izziņots pēc rezidences beigām.

Pianists Ritvars Garoza ir pazīstams ar savu oriģinālmūziku un aranžējumiem. Viņa darbības joma ietver bigbenda un stīgu kamerorķestri, kā arī elektronisko un džeza mūziku. Ritvars plašākai publikai zināms kā komponists un taustiņinstrumentālists grupā “Lupa”, kas 2023. gadā saņēma Zelta mikrofona balvu nominācijā “Labākais džeza albums” par studijas albumu “Koki”. Ārpus džeza un oriģinālmūzikas viņš piedalās dažādos eksperimentālos projektos, no kuriem
zināmākais – “Woodpecker Project”.

Kārlis Auziņš ir viens no spilgtākajiem laikmetīgā džeza un improvizētās mūzikas saksofonistiem un komponistiem Baltijā. 2023. gadā nominēts Lielajai Mūzikas Balvai par izcilu sniegumu gada garumā. Absolvējis Amsterdamas konservatoriju (bakalaura grāds), kā arī Kopenhāgenas Ritmiskās mūzikas konservatoriju (maģistra grāds). Kārlis izceļās ar oriģinalitāti, kreativitāti un enerģētiski emocionālo piesātinātību gan savā kompozīcijā gan spēles manierē. Šobrīd viņš ir aktīvs Latvijas, Eiropas un Skandināvijas džeza un mūsdienu improvizētās mūzikas skatuves dalībnieks.

 

 

Share Button