Rīgā uzstāsies japāņu avangarda bundzinieks Rjosuke Kijasu

Otrdien, 29. augustā bārā Aleponija Ernesta Birznieka-Upīša ielā 22 uzstāsies japāņu avangarda mūzikas bundzinieks Rjosuke Kijasu. Pasākumu organizē nepieradinātās mūzikas biedrība Skaņu mežs. Pasākuma sākums: 21:00. Biļetes būs nopērkamas pie ieejas, un to cena būs 7 EUR.

 

Rjosuke Kijasu līdz 2023. gadam ar solo priekšnesumiem ir uzstājies jau 55 valstīs. Viņš ir līderis tādās grupās kā  SETE STAR SEPT un Kiyasu Orchestra, savukārt no 2012. gada ir dalībnieks ievērojamā improvizētāja un avant-roka mūziķa Keidži Haino (Keiji Haino) grupā Fushitsusha. Tās sastāvā viņš arī ir uzstājies Rīgā – tas notika 2013. gadā festivāla Skaņu mežs ietvaros.

 

Kijasu savos priekšnesumos izmanto izteikti skaudru ekipējumu – vien vienu vai divas bungu vālītes un mazās bungas, kas tiek izvietotas vai nu uz galda, vai nu uz grīdas. Viņa skanējums un ķermeņa valoda turpretī ir maksimālistiska, un medijs BBC to pat ir nodēvējis nevis par muzicēšanu, bet gan par performanču mākslu. Savā ziņā Kijasu ir elegants pretstats ansambļa AMM dalībniekam Edijam Prevo (Eddie Prevost) – Prevo nereti spēlē tikpat ierobežotu instrumentu klāstu, piemēram gongu ar lociņu, panākdams tikpat reducētu, koncentrētu skanējumu. Kijasu turpretī ekipējuma skaudrību kompensē ar atteikšanos no robežām, pārspīlētu enerģiju un muzikālu maksimālismu.

 

Rjosuke Kijasu priekšnesumi tikuši izcelti tādos medijos kā BBC, VICE France un Taiwan Times.

 

Šogad izdevniecība Garden Seat publicēja viņa solo bungu ierakstu Missing Time / Satisfied Time.

 

Share Button