Skaņu Mežs izziņo pirmos nākamā gada viesus un “cīruļu” biļetes

Nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs” nupat aizvadījis savu 21. izlaidumu, un ar nepacietību izziņo nākamā gada centrālo koncertu datumus – 2024. gadā “Skaņu mežs” notiks 4. un 5. oktobrī. Zināmi arī pirmie festivāla mākslinieki – Oregonas trokšņu mūzikas veterāni “Smegma”. Līdz oktobra beigām būs pieejams ierobežots “cīruļu” biļešu skaits uz visām festivāla dienām; to cena ir tikai 30 EUR, un tās iespējams iegādāties www.bilesuserviss.lv.

Grupa “Smegma” darbojas jau 50 gadus, un tiek dēvēta par “folkmūzikas avangarda institūciju”. Medijs “The Quietus” tai velta sekojošos vārdus: “Paredzams, ka grupas “Smegma” daiļrade izrādīsies esam par visnoturīgāko un vitālāko pagājušā gadsimta otrās puses muzikālo mantojumu, ko Portlenda spējusi piedāvāt.” Grupas mūzika šo četru desmitgažu laikā gājusi cauri virknei muzikālu žanru, un tikusi salīdzināta gan ar rokenrolu (ģitāristu Linku Vreju), gan ar frīdžezu (grupu “Art Ensemble of Chicago”) un elektroakustiku (komponistu Pjēru Šēferu). Šīs visas muzikālās ietekmes tiek iekļautas caur panrokam radniecīga apzināta amatierisma un uzsvērtas nepretenciozitātes filtru. Ne velti 1973. gadā grupa tika dibināta ar vienu vienīgu nosacījumu – tajā nedrīkst būt neviens “mūziķis”.

 “Smegma” sadarbojusies ar trokšņu mūzikas projektiem “Wolf Eyes” un “Merzbow”, kā arī komponistu Džonu Zornu (John Zorn). Tās sastāvā ir gan gados jaunāki mūziķi no Portlendas scēnas, gan veterāni, kas grupā spēlē jau kopš tās pirmsākumiem.

Sekojiet līdzi turpmākajiem paziņojumiem, lai uzzinātu par festivāla “Skaņu mežs’ 2024” izvēlētajām koncerttelpām, kā arī citiem programmā iekļautajiem mūziķiem. Gaidāms arī, ka centrālajiem koncertvakariem tuvos datumos tik īstenota “Skaņu meža” meistarklašu programma, kas gadu laikā kļuvusi par publikas un mūziķu iecienītu un līdzvērtīgi nozīmīgu festivāla sastāvdaļu.

Pirms nedēļas “Skaņu mežs” noslēdza savu 21. izlaidumu – tā programmā bija 32 koncerti, 4 instalācijas un 9 meistarklases. Festivāla centrālie viesi bija Berlīnē balstītais elektroniskās mūzikas duets “Amnesia Scanner”.

Medijs “Under the Radar Magazine” recenzijā par Skaņu mežu’2023” to nodēvējis par “strauju, izaicinošu un dēkainu”, kā arī “pilnu brīnumiem”.

Vācu laikraksts “Tagesspiegel” savukārt uzsvēra “Skaņu meža” cieņpilno attieksmi pret programmā pārstāvēto mūziku, un uzslavēja, kas tas “netiecas klausītājus iemidzināt vai anestezēt ar klišejām”. “”Skaņu mežs” jau 20 gadus pētī robežas tam, ko mūzikā iespējams pateikt, un, to darīdams, sasniedz plašu publiku,” secina medijs.

Šo festivāla izlaidumu recenzēja arī eksperimentālās mūzikas vadošais žurnāls The Wire magazine (recenzija lasāma nākammēnes gaidāmajā numurā), somu medijs “Soundi” un igauņu medijs “Postimees”.

Festivālu „Skaņu mežs 2023” atbalstīja Valsts Kultūrkapitālā fonds, Dānijas Kultūras institūts Latvijā, Rīgas dome, Kultūras ministrija, Gētes institūts Rīgā, Nordic Culture Point, fonds “Trust for Mutual Understanding”, kā arī “Valmiermuiža” un “Very Berry”.

Mediju partneri: “TVNET”, “Satori”, “Kultūras Diena”, “Rīgas Laiks”, “Mūzikas Saule”, “Radio NABA”, “Resonance FM”, Ore.lt, “Latvijas Radio”.

„Skaņu mežs” ir dalībnieks novatoriskajai mūzikai veltītajā platformā „SHAPE+” un projektā “tekhnē” – abus atbalsta Eiropas Savienība.

Festivāls uzsācis dalību arī Ziemeļeiropas eksperimentālās mūzikas festivālu tīmekli “NERDS” (North European Resonance and Dissonance Society).

Festivāla ietvaros notika arī aktivitātes no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu atbalstīta  projekta “LYRA“.

Biļetes

Share Button