Vijolniece Biliana Vučkova un videomāksliniece Ieva Balode prezentēs radošās rezidences laikā tapušos audiovizuālos kopdarbus

17. jūnijā mākslas centrā NOASS notiks vijolnieces, improvizētājas un laikmetīgās mūzikas interpretes Bilianas Vučkovas (Biliana Voutchkova) koncerts, kura ietvaros noritēs vairāki priekšnesumi – audiovizuāla jaundarba prezentācija sadarbībā ar videomākslinieci Ievu Balodi, kā arī koncerts ar eksperimentālās mūzikas duetu BAD GROUPY. Koncerts ir daļa no Vučkovas radošās rezidences Rīgā, ko rīko biedrība Skaņu mežs un Eiropas Savienības atbalstītā novatoriskās mūzikas platforma SHAPE+ un Gētes institūts Latvijā un Kultūras ministrija.. Biļetes nopērkamas pie ieejas, to cena ir 5 EUR, norēķināties varēs skaidrā naudā. Pasākuma sākums: 20:00.

Biliana Vučkova ir vairākkārtēja Skaņu meža viešņa, kas festivālā izpildījusi gan Džacinto Šelsi (Giacinto Scelsi), gan Pētera Ablingera (Peter Ablinger) mūziku, kā arī īpaši vitāla figūra Eiropas laikmetīgās mūzikas un brīvās improvizācijas scēnās. Vučkova ir spēlējusi kopā ar Maiklu Zerangu (Michael Zerang) un Viljamu Pārkeru (William Parker), kā arī izpildījusi Ernstalbrehta Štīblera (Ernstalbrecht Stiebler), Kloda Vivjē (Claude Vivier) un Kaijas Sāriaho (Kaija Sariaho) mūziku. Vučkova pērn bija rezidences dalībniece prestižajā Londonas koncerttelpā Cafe OTO, un ierakstīja albumu Seeds of Songs sadarbībā ar Cafe OTO digitālo izdevniecību Takuroku.

Biliana Vučkova šonedēļ uzturējās Rīgā, lai strādātu pie audiovizuālā darba It took a long time for it to open its leaves kopā ar latviešu videomākslinieci Ievu Balodi. Tas ir iecerēts nevis kā fiksēts darbs, bet kā audiovizuāla performance, kurā apcere par transformāciju dabā un tās līdzībām ar dažādiem cilvēka psiholoģiskajiem stāvokļiem motivēs spontānus lēmumus kā mūzikā, tā vizuālo materiālu manipulācijā. Priekšnesuma pamatmateriāli ir abstraktas 16mm kinolentas cilpas, vides ieraksti, vijole un balss.

Ieva Balode ir māksliniece un aktīviste, kas strādā ar fotoķīmisko filmu un attēlu. Viņa piedalās starptautiskās izstādēs un festivālos, prezentējot savus darbus gan instalācijās, gan kino teātra skatēs, gan performanču formātā. Mākslā viņu interesē analogās filmas trauslums un neskaidrība, kas var tikt attiecināma uz cilvēka psiholoģiju un tā dažādiem trausluma stāvokļiem. Kā kino aktīviste viņa vada biedrību Baltic Analog Lab – mākslinieku kolektīvu,kas piedāvā telpu un platformu fotoķīmiskā attēla radīšanai, izpētei un apmācībai. Kopš 2017. gada Ieva ir arī eksperimentālā kino festivāla Process vadītāja.

Šajā pašā vakarā notiks arī Vučkovas uzstāšanās kopā ar igauņu-vācu-amerikāņu mūziķu duetu BAD GROUPY, kurā ietilpst Džefs Suraks (Jeff Surak) un Krisa Kuldkepa (Kris Kuldkepp). Duets skaņu radīšanai izmanto kontaktmikrofonus, olu čaumalas, kasešu atskaņotājus, vara plāksnes un kontrabasu, ikdienas skaņu mikrokosmosu mijot ar dažādām brīvās improvizācijas estētikām. Džefs Suraks jau vairākus gadus kūrē festivālu Sonic Circuits un vada izdevniecību Zeromoon. Krisa Kuldkepa ir uzstājusies tādos festivālos kā JAUNA MUZIKA, StimmeX, Blurred Edges Festival un Piksel.


Share Button