Figūras un Vybz Martel pievienojas Cucina Povera koncertam

1.martā bārā “1983” (Vagonu ielā 21) notiks hipnostiskas ambientās mūzikas projekta “Cucina Povera” koncerts. Vakara priekšnesumu sarakstam pievienojušies arī projekti “Figūras” un “Vybz Martel”.

Pasākumu rīko nepieradinātās mūzikas biedrība “Skaņu mežs”, kā arī novatoriskajai mūzikai un starpdisciplinārajai mākslai veltītā platforma “SHAPE+”, ko atbalsta Eiropas Savienība. Koncerta sākums: 20:00. Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties www.bilesuserviss.lv, un to cena ir 10 EUR, savukārt pie ieejas to cena būs 15 EUR.

“Figūras” ir mākslinieka un kuratora Kaspara Groševa elektroniskās, improvizētās mūzikas projekts, kas aizsākās 2014. gadā kā turpinājums eksperimentiem ar dažādu skaņu avotu cilpošanu, meklējot nejaušas tekstūras un ritmus. Figūras atkārto formas, rakstus, līnijas, izmantojot ierobežotu tehnisko arsenālu. Katra figūra iemieso sākumpunkta variācijas, kļūstot par izstieptu spoguli, kas izgaismo locījumus un griezumus. “Figūru” ieraksti klejo pa interneta arhīviem, pazūdot un parādoties bez iepriekšēja brīdinājuma. Figūru pirmais ieraksts vinilā iznāca 2023. gada aprīlī uz “ONO” leibla. Drīzumā iznāks “Figūru” albums “QUADRAT”, kas būs pieejams limitētas tirāžas kasetēs.

https://figuras.bandcamp.com/

“Cucina Povera” ir luksemburgiešu-karēliešu skaņu mākslinieces Marijas Rossi (Maria Rossi) solo projekts, kas izmanto vides ierakstus, analogos sintezatorus un vokālu cilpas. Pati Rossi atzīst, ka ir vērsta uz ikdienišķiem novērojumiem un visu mazsvarīgo, savukārt viņas mūzika tiecas daudzināt skaistumu, kas atrodams banalitātē. To atspoguļo arī projekta nosaukums – “cucina povera” ir itāļu kulinārijas niša, kas cēlusies, nabadzīgiem cilvēkiem lietojot vien tās sastāvdaļas, kas konkrētajā brīdī pagadījušās pa rokai. Līdzvērtīgi arī projekta mūzika tiek kvēpināta kopā no čīkstoša parketa, svilpojošām tējkannām un pilošiem virtuves krāniem. Rossi mūzika tiek raksturota kā hermētiska un spontāna. Tā ir iecerēta kā patvērums no lielpilsētu slodzes.

Marta Ansone ir eksperimentālās elektroniskās mūzikas māksliniece, pazīstama arī kā DJ Vybz Martel, kuras setos jūtama Dancehall, Reggaeton, eksperimentālās klubu mūzikas un citu žanru ietekme. Apvienojot šo žanru izpausmes, viņa ienes svaigu skanējumu, kas pulsē ar karstasinīgu, juteklisku un ēterisku enerģiju.

https://soundcloud.com/martaansone

“Cucina Povera” ir “Skaņu meža” līdzdibinātās, novatoriskajai mūzikai un starpdisciplinārajai mākslai veltītās platformas “SHAPE+” māksliniece. To atbalsta Eiropas Savienība un līdzfinansē LR Kultūras ministrija.

Vybz Martel

 

Share Button