Skaņu mežs izziņo projekta „tekhnē” rezidenču dalībniekus

Marta sākumā eksperimentālās mūzikas festivāls „Skaņu mežs” izsludināja pieteikšanos mākslinieku rezidencēm projekta „tekhnē” ietvaros, un ir tikuši izvēlēti trīs rezidenču dalībnieki. 

Skaņu mākslas projekts „tekhnē”, ko atbalsta Eiropas Savienība un Kultūras ministrija, pēta tehnoloģiju daudzveidīgo dabu, izskatot to potenciālu gan pilnveidot, gan destabilizēt. Atklātā konkursa laikā tika noskaidroti divi mākslinieki, kas septembra beigās un oktobra sākumā divu nedēļu garumā viesosies Rīgā, lai radītu jaundarbus un uzstātos festivālā “Skaņu mežs 2024”, kas noritēs 4. – 5. oktobrī. Tie ir vācu-filipīniešu skaņu un performanču māksliniece Tintina Patrone (Tintin Patrone) un Berlīnē dzīvojošais elektroniskais mūziķis Niks Kleins (Nick Klein). „Skaņu mežs” rīkos arī trešo „tekhnē” rezidenci ar Liebritānijā dzīvojošo vinilplašu atskaņotāju manipulatori NikNak, taču tā notiks jau pēc festivāla nolēguma, proti, decembrī.

Tintina Patrone ir vācu-filipīniešu skaņu un performanču māksliniece, kuras aizrautība ir mākslas, skaņas un eksperimentālu izteiksmes formu sapludināšana. Viņas radošās darbības centrā ir mūzikas vizuālie aspekti un veidi, kā ar tiem tiek veidotas personiskās un sociālās saites. Savā mākslinieciskajā praksē, iesaistot robotus un mākslīgo intelektu, Patrone izaicina iedibinātos priekšstatus par cilvēka subjektivitāti un fizisko klātbūtni. Izmantojot gan trombonu kā galveno instrumentu, gan modulācijas ierīces, viņa veido skaņu ainavas ar noturīgiem toņiem, aicinot klausītājus kontemplatīvā atmosfērā.

Mākslinieks Niks Kleins mēģina utilizēt enerģiju, kas rodas skaņas un vizuālās mākslas mijiedarbībā, reizēm pievēršoties šī procesa sociālajam potenciālam. Tāpat Nikam Kleinam patīk troksnis, ēdiena gatavošana, bezsaistes kopienas veidošana, ieraksti, bāri, sintezatori un komēdijas. Šobrīd mākslinieks dzīvo Berlīnē.  

NikNak jeb Nikola Reimonda ir māksliniece, kas ir pazīstama ar savu robežas pārkāpjošo daiļradi. Viņa ir guvusi pasaules atzinību ar saviem neparastajiem albumiem, remiksiem un priekšnesumiem. 2020. gadā viņa kļuva par pirmo tumšādaino skaņu plašu atskaņotāju manipulatori („turntablist”), kas saņēmusi prestižo britu Oram balvu. NikNak vienlaikus ir komponiste, skaņu dizainere, dīdžejs un skaņu māksliniece. Viņa paplašina skaņas inovāciju robežas ar savu advancēto darbu ar skaņu plašu atskaņotājiem un telpiskās mūzikas producēšanu.

Par trīs projekta „tekhnē” ietvaros izvēlēto mākslieku gaidāmajiem koncertiem sadarbībā ar „Skaņu mežu” uzzināsiet tuvāko mēnešu laikā, sekojot informācijai www.skanumezs.lv, kā arī festivāla sociālajos tīklos.

 

Skaņu mežs newsletter

Please enter a valid email address
That address is already in use
The security code entered was incorrect
Thanks for signing up