Festivāls’ 2014

Nepieradinātās mūzikas un saistītās mākslas festivāls Skaņu Mežs’2014 šogad noritēs divpadsmito reizi, un no 10. līdz 11. oktobrim tā mājas būs mūzikas nams „Daile” (Kr.Barona iela 31).

Šis festivāla izlaidums turpinās izvērst aktuālas vai vēsturiski nozīmīgas novatoriskās mūzikas izzināšanu, liekot uzsvaru uz tādām šīs sfēras parādībām kā ekstrēmā datormūzika, brīvā improvizācija, elektroakustika, eksperimentālā deju mūzika, avangarda pops, kā arī audiovizuāliem priekšnesumiem. Šis festivāla izlaidums atšķirsies arī ar īpaši veidotu līdzsvaru starp akustisko un elektronisko mūziku (gan koncertu programmas, gan atsevišķu priekšnesumu ietvaros), tādā veidā aizstāvot ideju, ka progress un radoši sasniegumi mūzikā ir piesaistīti nevis tehnoloģijai, bet gan drosmīgām idejām un virtuozitātei to izpildījumā. Šī gada Skaņu Mežs ir arī viens no „Rīga 2014” oficiālās programmas notikumiem.

Skaņu Mežs ir starptautiskā advancētās mūzikas festivālu tīkla E.C.A.S. līdzdibinātājs, un turpina tikt uzskatīts par vērienīgāko avangarda un nepieradinātajai mūzikai veltīto notikumu Baltijas valstīs.

Vienas dienas biļete iepriekšpārdošanā maksā 20 eiro. Divu dienu abonements maksā 30 eiro un ir nopērkams tikai iepriekšpārdošanā.

10. oktobra koncertvakara sākums 20:00.
Uzstāšanās secība:
If, Bwana
Okkyung Lee
Keith Fullerton Whitman
Wadada Leo Smith, John Edwards, Mark Sanders
Marissa Nadler
Phil Minton & Audrey Chen
Insect Ark

11. oktobra koncertvakara sākums 20:00.
Uzstāšanās secība:
Blixa Bargeld solo vocal performance
Robert Henke (a.k.a Monolake) – Lumière
Gas of Latvia + Katrīna Neiburga
Innode
Andy Stott
Xeno & Oaklander
Hypnos a.k.a Martinez Gonzalez

Tāpat visi interesenti tiek aicināti bez maksas apmeklēt festivāla ietvaros organizētās meistarklases un lekcijas, kas notiks Latvijas Mūzikas akadēmijā, Kr. Barona ielā 1:

10. oktobrī, 12:00
Frīdžeza un brīvās improvizācijas pioniera Vadada Leo Smita meistarklase sadarbībā ar TMU un ASV vēstniecību.

10. oktobrī, 14:00
Komponista Kīta Fulertona Vitmena lekcija par mūzikas sacerēšanu analogiem elektroniskajiem instrumentiem sadarbībā ar TMU.

Ievērojamākie festivāla „Skaņu Mežs’2014” mūziķi ir: vokālists un komponists Bliksa Bārgelds (Blixa Bargeld), kas pazīstams kā grupas Einstürzende Neubauten līderis – festivālā viņš uzstāsies ar vokālu solo performanci, kurā ar izsmalcinātas skaņu režijas palīdzību radīs daudzslāņainu mūziku tikai un vienīgi no savas balss; vācu programmētājs un mūziķis Roberts Henke (no Monolake), kas uzstāsies ar iespaidīgu lāzeru-skaņas šovu „Lumière”; kritiķu lolotais eksperimentālās deju mūzikas producents Endijs Stots (Andy Stott); par savu spokaino un valdzinošo balsi daudzinātā amerikāņu dziesminiece Marisa Nadlere (Marissa Nadler), kuras sestais solo albums „July” šogad guvis vienbalsīgu kritiķu atzinību; amerikāņu brīvās improvizācijas pionieris un komponists Vadada Leo Smits (Wadada Leo Smith), kas 2013. gadā kļuva par vienu no trim finālistiem cīņā par Pulicera balvu mūzikā;

projekts Innode, kurā apvienojušies dalībnieki no tādām grupām kā Radian, Pan American un Elektro Guzzi; sintīpopa dudets Xeno & Oaklander no Bruklinas, kā arī citi.

Festivālu „Skaņu Mežs” atbalsta Eiropas Savienības programma “Kultūra”, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, iRobot, ASV vēstniecība Latvijā, Trust for Mutual Understanding, LaserAnimation Sollinger, Francijas institūts Latvijā, Kultūras ministrija, Gētes institūts Rīgā.

Informatīvais atbalsts: Mūzikas Saule, Rīgas Laiks, Kultūras Diena, TVNET, Delfi, Boom.fm, NABA, Latvijas Radio, Radio NABA, VETO Magazine, Satori.

Festivāla plakāts:

skanu-mezs-2014

Picture 7

Publikācijas par šīgada festivālu:

Izmaiņas programmā: V. L. Smita meistarklase pārcelta, piektdienas koncertvakars sāksies 20:00

Skaņu Mežā – Mārtiņš Strautnieks un Gas of Latvia ar Katrīnu Neiburgu

Skaņu Mežā – vokālie improvizētāji Fils Mintons un Odrija Čena

Skaņu Mežā – improvizējošā čelliste Okjunga Lī

Skaņu Mežā ar lāzeru un mūzikas priekšnesumu uzstāsies Roberts Henke jeb Monolake

Skaņu Mežā’2014 – frīdžeza pionieris Vadada Leo Smits

Skaņu Mežā – Bliksa Bārgelds ar vokālo solo performanci

Skaņu Mežs uzsāk biļešu pārdošanu un izziņo Marisas Nadleres uzstāšanos

Skaņu Mežā’2014 – Kīts Fulertons Vitmens

Oktobrī Skaņu Mežā – Endijs Stots

Skaņu Mežs’2014 norises datumi, Xeno & Oaklander uzstāšanās