Festivāls’2016

sm16-web-datumi-3(1)

Nepieradinātās mūzikas festivāls „Skaņu mežs” šogad notiks 13.-16. oktobrī, kā arī 12. novembrī.

„Skaņu meža” programma šogad sastāvēs no 21 priekšnesuma – to ilgums robežosies no piecpadsmit minūtēm līdz piecām stundām, un 6 no tiem būs audiovizuāli. Ar sīkāku programmas izklāstu iespējams iepazīties šeit.

Biļetes: bilesuserviss.lv

13. oktobrī festivāls tiks atklāts ar īpašu bezmaksas ieejas pasākumu Mākslas muzejā Rīgas Birža: telpas ātrijā amerikāņu laikmetīgās mūzikas pianists R. Endrjū Lī (R. Andrew Lee) izpildīs piecas stundas garo komponista Denisa Džonsona (Dennis Johnson) darbu „November” (1959.).

Spied šeit, lai lejupielādētu festivāla bukletu.

14. un 15. oktobrī festivāls noritēs mūzikas namā „Daile” – šo divu koncertvakaru redzamākie viesi ir eksperimentālā hip-hopa mākslinieks Zebra Katz, „supergrupa” King Midas Sound + Fennesz, psihedēliskā drīmpopa projekts Tropic of Cancer, viens no „jaunās sarežģītības” pamatlicējiem, komponists Maikls Finisijs (Michael Finnissy), frīdžeza ikona Čārlzs Geils (Charles Gayle), tumšā tehno projekts Vatican Shadow un vairāki citi. Notiks arī komponistes Santas Ratnieces stīgu kvarteta „Silsila” Latvijas pirmatskaņojums.
Abos vakaros piedalīsies vairāki mākslinieki no „Skaņu meža” līdzkoordinētās Eiropas novatoriskās mūzikas platformas SHAPE: zviedru elektroniskās mūzikas producenti Peders Manerfelts (Peder Mannerfelt) un Klāra Ljūisa (Klara Lewis), britu trip-hopa kvartets Killing Sound un post-graima producents M.E.S.H.
Ar diviem koncertiem tiks atzīmēta arī britu bundzinieka Rodžera Tērnera (Roger Turner) 70. jubileja.

Sadarbojoties ar Gētes institūtu Rīgā un saņemot atbalstu no Federatīvās Vācijas Ārlietu ministrijas, 16. oktobrī festivāls dosies izbraukumā ārpus Rīgas, un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā piedāvās improvizētāja Tomasa Lena (Thomas Lehn) un elektroniskās mūzikas producenta M.E.S.H. priekšnesumus.

12. novembrī, 20:00 pēc teju mēnesi ilga pārtraukuma „Skaņu mežs” atgriezīsies mūzikas namā „Daile”, kur uzstāsies nozīmīgais britu IDM duets Autechre no izdevniecības WARP – mūziķi, uz kuru viesošanos Rīgā festivāls cerējis jau kopš saviem pirmsākumiem. Kā arī norvēģu eksperimentālās mūzikas grupa Supersilent.

13. oktobrī klubā „Aristīds” notiks arī satelītpasākums Riga x Aarhus, kurā seši, muzikāli atšķirīgi dalībnieki no Rīgas un Ārhūsas Dānijā prezentēs kompozīcijas un instalācijas. Vairāk informācijas par to atrodams šeit.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv. Abonements uz divām festivāla dienām pagaidām maksā 20 EUR, bet uz visām trim festivāla dienām maksā 30 EUR un ir nopērkams tikai iepriekšpārdošanā, savukārt biļešu sākotnējās cenas uz koncertvakariem iepriekšpārdošanā ir šādas: 14. oktobris – 15 EUR, 15. oktobris – 15 EUR un 12. novembris – 15 EUR.

Platformu SHAPE un visus tās māksliniekus, kas uzstājas „Skaņu mežā”, atbalsta Eiropas Savienības programma „Radošā Eiropa”.
Festivālu „Skaņu mežs” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, LR Kultūras ministrija, Rīgas dome, Gētes institūts Rīgā, Federatīvās Vācijas Ārlietu ministrija, ASV vēstniecība, fonds Trust for Mutual Understanding un Kulturkontakt Nord. Festivāla komerciālie atbalstītāji ir iRobot, Red Bull Music Academy un Valmiermuižas alus. „Skaņu mežs” ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu platformā SHAPE (Sound, Heterogenous Art and Performance in Europe) un starptautiskajā tīmeklī ICAS (International Cities of Advanced Sound).
Mediju partneri: The Wire magazine, Secret Thirteen, Resonance FM, TVNET, Apollo, Rīgas Laiks, Mūzikas Saule, Ir, Kultūras Diena, Latvijas Radio, Radio NABA, VETO Magazine, Satori, Riga This Week, žurnāls Studija.

Pilna festivāla programma (priekšnesumu secība vēl tiks precizēta):

12. novembris, 20:00, Mūzikas nams “Daile”

Autechre (Lielbritānija)
autechre
Supersilent (Norvēģija)
supersilent
Russell Haswell (Lielbritānija)
russell-haswell
Andy Maddocks (DJ sets) (Lielbritānija)

13. oktobris, 18:00, Mākslas muzejs Rīgas Birža

Pianists R. Endrjū Lī (R. Andrew Lee) izpilda Denisa Džonsona (Dennis Johnson) darbu „November” (ASV)

14. oktobris, 20:00, Mūzikas nams “Daile”

King Midas Sound + Fennesz (Lielbritānija/Austrija)
kingmidassound
Vatican Shadow (ASV)
vaticanshadow
Charles Gayle, John Edwards, Roger Turner (ASV, Lielbritānija)
gayle
ReDo izpilda Santas Ratnieces stīgu kvartetu „Silsila” (Latvija)
santa
Klara Lewis (Zviedrija)
lewis
Michael Finnissy (Lielbritānija)
finnissy
Matīss Čudars (Latvija)
cudars
Mona De Bo (Latvija)
monadebo

15. oktobris, 20:00, Mūzikas nams “Daile”

Tropic of Cancer (ASV)
tropic-of-cancer
Zebra Katz (ASV)
zebra-katz
M.E.S.H. (ASV, Vācija)
mesh
Black Spirituals (ASV)
black-spirituals
Killing Sound (Lielbritānija)
killingsound
Roger Turner + Thomas Lehn (Lielbritānija, Vācija)
turner_lehn
Peder Mannerfelt (Zviedrija)
peder-mannerfelt

16. oktobris, 16:00, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

M.E.S.H. (ASV, Vācija)
mesh
Thomas Lehn (Vācija)
thomas-lehn