Woodpecker Project

Woodpecker project dibināts 2006.gada vasarā (sākotnējā sastāvā – projekta aizsācējs Andris Dzenītis un dziedātāja Baiba Berķe). WP ir eksperimentāla, un dalībai atvērta elektroakustiskas mūzikas grupa, kurai svešas jebkādas stilistiskas vai estētiskas robežas – tā vieno laikmetīgās akadēmiskās mūzikas tehnoloģiskos un filozofiskos pamatus, smagā metāla dinamisko spēku, modernā džeza improvizatoriskumu, noise mūzikas agresiju un primitīvu brutalitāti. Apvienības veidotās skaņu ainavas ir spontāni veidotas improvizācijas, par kurām iepriekš zināms maz – vien ļoti aptuvena laika nogriežņa uzbūve.

Kopš 2019.gada Woodpecker project ir Andris Dzenītis (modulārie un analogie sintezatori, elektronika, bass),  Ritvars Garoza (sintezatori), Arvīds Kazlausks (saksofoni, elektronika), Gatis Zaķis (sintezatori, ģitāras, elektronika). Apvienības mūziķiem ir dažādas muzikālās intereses, kuras balstītas to profesionālajā darbībā džeza (Garoza), popmūzikas (Zaķis) un klasiskās mūzikas (Kazlausks, Dzenītis) jomās.

Dažādos iepriekšējos sastāvos Woodpecker Project uzstājies festivālos Skaņu mežs (2006, 2014, 2020), Arēna (2006, 2008), Druskomanija (2007, 2008 Lietuva), Skan (2007), Baltā nakts (2009, 2019), Gogolfest (2009, Ukraina) Tallinn music week (2012). 2008.gada ziemā ar vērienīgu šovu, kura vizuālo pusi veidoja Pēteris Ķimelis, Woodpecker Project atklāj izstāžu zāli Rīgas mākslas telpa Rīgā.Woodpecker Project uzstājas arī kopā ar dziedātāju Ievu Paršu, čellisti Līgu Veilandi, ģitāristiem Olafu Štālu un Artūru Gaili, vēlāk – saksofonistu Arvīdu Kazlausku.

Atsevišķas starpžanru kompozīcijas, zem nosaukuma Woodpecker project, ir Andra Dzenīša soloprojekti.

https://woodpeckerproject.bandcamp.com/