Evija Skuķe

Sievietība koloratūrsoprānam un klavierēm (pasaules pirmatskaņojums).

Evijas Skuķes skolotāji bijuši Pauls Dambis un Pēteris Vasks, savukārt viņas muzikālās ietekmes robežojas no metāla grupām Sleep un Slayer līdz tādiem komponistiem kā Žerārs Grizē (Gerard Grisey) un Fausto Romitelli (Fausto Romitelli).

  1. Tu – sieviete.
  2. CIKLS
  3. I am afraid of m(y own body)en (man ir bail no sava ķermeņa/vīriešiem)
  4. a woman should (sievietei vajadzētu)
  5. M/W
  6. s I e v I e t ī b a
  7. Tās dienas

Caur šo ciklu runāju par pieredzi, kā tas ir – būt sievietei – no sievietes skatupunkta. Pirmkārt, esmu apzināti izvēlējusies šeit neiekļaut mātes un seksa faktorus, to vietā koncentrējoties uz citiem sievietības aspektiem. Ciklā ir divas daļas par mēnešreizēm (viena latviski, otra bez valodas), skatījums par Madonna/Mauka kompleksu, ir skaņdarbs par to, ka visiem ir viedoklis par to, kādai sievietei vajadzētu būt, un arī skaņdarbs, kurā reflektēju par to, cik bīstami ir būt maigā dzimuma pārstāvei. Starp daļām paredzētas interlūdijas par tēmu sievietes nav spējīgas saprast tehnoloģijas.

Otrkārt, šajā ciklā daru vairākas darbības, kas līdz šim manā daiļradē tā īsti vēl nav parādījušās: izmantoju citātus (Madonna, Monteverdi, Šūberts, aicinu saklausīt vēl citus), kā arī teksta veidošanā izmantoju aptaujas, Google Search rezultātus un memes.

Horeogrāfija: Agate Bankava
Soprāns: Gunta Gelgote
Klavieres: Lelde Tīrele