Perc (live experimental set)

Medijs MixMag Eliju Velsu (Ali Wells), pazīstamu arī kā Perc, nodēvējis par “britu tehno zvaigzni” un “mežonīga theno meistaru”, savukārt portāls Resident Advisor savulaik sacījis sekojošo: “Reti kurš spēj tehno likt izklausīties tik bīstami un destruktīvi kā to Perc.”

2012. gadā – vēl savas mūziķa karjeras pirmsākumos – Perc saņēma BBC ierosināto apbalvojumu Tomorrow’s Cult Artist (“Rītdienas kulta mūziķis”).

Kā raksta jau minētais medijs Resident Advisor, Perc ir bijis industriāla un robusta tehno prieksģājējs jau ilgus gadus, un ar savu izdevniecību Perc Trax palīdzējis līdzīgi domājošiem māksliniekiem sasniegt plašāku auditoriju. To vidū ir tādi producenti kā Ansome un Truss.

Perc ir uzstājies tādos prestižos tehno klubos kā Berlīnes Berghain, Londonas Fabric un Buenosairesas Cocoliche.

Skaņdarbs Look What Your Love Has Done To Me no Perc 2017. gada albuma Bitter Music mūziķim izvērtās par sava veida superhitu – tas ir vispārdotākais skaņdarbs izdevniecības Perc Trax vēsturē, un, attiecīgi jau vairākkārt citētajam medijam Resident Advisor, tam sekojis neordināri plašs klāsts atdarinājumu un remiksu.

Tiesa, Perc festivālā neuzstāsies ar deju mūzikas programmu. Mūziķis jau iepriekš ticis aicināts uzstāsies festivālā, taču izteicis nedrošību, vai viņa mūzika iekļaujas pasākuma programmā līdzās brīvajai improvizācijai, troksnim un laikmetīgajai mūzikai. Šis šķeitamais šķērslis Skaņu meža 20. jubilejas svinībās tiks pārvarēts, mūziķim uzstājoties ar īpaši šim festivālam sgatavotu eksperimentālās mūzikas programmu.

Perc nebūt nav svešinieks eksperimentālajai mūzikai – 2013. gadā viņš sadarbojies ar vācu industriālā roka grupu Einstürzende Neubauten, savukārt abstraktākajos viņa albuma “The Power and The Glory” brīžos ir dzirdams metāla grupas Dethscalator dalībnieka Dena Čendlera (Dan Chandler) vokāls.