Peter Ablinger & Biliana Voutchkova

Par īpašu festivāla viesi uzskatāms arī vācu-austriešu komponists Pēters Ablingers (Peter Ablinger), kas strādājis kā viesdiriģents ansambļiem Klangforum Wien un United Berlin, un pasniedzējs Hardersfīldas universitātē. Ablingera daiļrades pamatā ir vēlme cilvēka ausij likt sašaubīties par to, ko tā dzird, un tas tiek panākts gan ar kultūrzīmēm bagātām skaņu mākslas instalācijām, gan ar skaudri abstraktām elektroniskām kompozīcijām, gan arī komiskiem performatīviem darbiem, kā arī kompozīcijām, kas klausītājam gluži vienkārši ir jāiztēlojas savā prātā. Komponists vaicā: “Kurā brīdī tas, ko dzirdam, pārstāj būt par mūziku un kļūst par informāciju vai troksni?”

Ablingera mūziku festivālā izpildīs vijolniece Biliana Vučkova (Biliana Voutchkova), kas iepriekš festivālā izpildījusi arī Džacinto Šelsi (Giacinto Scelsi) mūziku. Vučkova darbojas arī kā improvizētāja, un nesen novadīja rezidenci prestižajā koncertttelpā Cafe OTO. Vučkova izpildīs kā savu, tā Ablingera mūziku, un konerta beigās komponists viņai pievienosies kopīgā improvizācijā. Lūgts “Skaņu mežā” improvizēt ar Vučkovu, Ablingers atzina, ka neko tamlīdzīgu līdz šim nav darījis: “Šis viennozīmīgi ir uzbrukums. Bet laipni gaidīts uzbrukums!” (“This is clearly an assault… But a welcome one!”)

Biliana Vučkova pārstāv novatoriskās mūzikas platformu SHAPE+, un šis priekšnesums ir daļa no viņas SHAPE+ rezidences Rīgā. To atbalsta ES programma „Radošā Eiropa” un Kultūras ministrija.