Debit

Meksikā dzimusī un šobrīd ASV dzīvojošā producente un dīdžejs Delija Beatrisa (Delia Beatriz) jeb Debit strādā vairākos estētiskos virzienos: viņas klubu priekšnesumi latīņamerikāņu deju mūziku integrē tehno un industriālās mūzikas vidē, savukārt viņas solo ieraksti demonstrē strauju pāreju no eksperimentālas deju mūzikas uz pārsteidzoši spocīgu ambiento mūziku. Tāds ir novērojams tieši viņas nesenākajā ierakstā The Long Count, ko medijs The Guardian stāda priekšā sekojoši: “Delija Beatrisa izmanto seno maiju flautas, lai panāktu pārsteidzoši oriģinālu skanējumu. [..] Tā kā no seno maiju civilizācijas nav saglabājušās pierakstītas mūzikas liecības, Beatrisa šiem senajiem pūšaminstrumentiem izgudro jaunu valodu. [..] Tā ir baudpilni savāda klausīšanās pieredze.” The Guardian albumu izcēlis arī sadaļā Global Album of the Month.

Medijs Pitchfork savukārt albumu komentē šādi: “The Long Count stipri atšķiras no lielākās daļas ambientās mūzikas. Līdzīgi kā Elianas Radigas (Eliane Radigue) darbi, albuma neierastās frekvences var panākt savdabīgu psihoakustisku efektu. [..] Līdzīgi kā Tomasa Kēnera (Thomas Köner) izolējošā mūzika, albums emocionāli uzskaņojas nevis uz patīkamas melanholijas nots, bet gan uz nenosakāmu draudīgumu.”

Ieraksts veidots, arhīva ierakstus, kuros tiek spēlēti seno maiju instrumenti, iepazīstinot ar mākslīgo intelektu un pašas Delijas Beatrisas savdabīgo estētiku. Projekta Shure24 ietvaros par Debit labus vārdus sacījusi arī kādreizējā Skaņu meža viešņa Hollija Herndone (Holly Herndon): “Viņa ir tik enerģiska un harizmātiska, nav cita vārda, kā viņu aprakstīt, kā vien “avangards”.”