Grab

Grab ir eksperimentāla rokgrupa, kas savā radošajā darbā eksperimentē ar haosu, entropiju, konteksta dekonstrukciju un fragmentārismu ievietojot minētos elementus kontrolētā – alternatīvas rokmūzikas vidē. Kolektīvs izmanto kā tradicionālu rokgrupas instrumentāciju – bungas, ģitāras, basu un vokālu, tā arī elektroniskus instrumentus un savā daiļradē līdzās jau zināmiem alternatīvās rokmūzikas paņēmieniem pielieto tādus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus kā haotiska mikropolifonija, granulārā sintēze, harsh noise u.c. Skanējums un tā faktūra apzināti tiek veidota kļūdaina, haotiska, “nepareiza”, vietām ritmiski un tonāli neprecīza.

Grab iniciators ir Kārlis Tone (ģitāra, vokāls, sintezators) – grupu “Tesa”, “Anna Kijevā”, “Līgas pH3” u.c. apvienību dalībnieks kā arī mūzikas autors dažādiem teātra mākslas projektiem (pamatā neatkarīgajā teātra trupā “Kvadrifrons”). Kopā ar Kārli projektā piedalās tādi Latvijas neatkarīgajā mūzikā zināmi mūziķi kā Artis Avotiņš – Lācis (bungas), Jānis Emīls Katinskis (ģitāra, sintezatori) un Sarma Gabrēna (bass, basa sintezators, vokāls).

Tekstuāli Grab ir personiska, emocionāla refleksija par piedzīvoto plašā laika nogrieznī veidojot emocionālu kontrastu ar auksto un vietām, tehnoloģiski pārsātināto, muzikālo pavadījumu.

Grab galvenie ietekmes avoti ir ASV 90. gadu alternatīvā rokmūzika, hyperpop kustība, laikmetīgi eksperimenti elektroniskajā un popmūzikā kā arī komponistu Ģerģa Ligeti, Jaņa Ksenaka, Kšištofa Pendercka u.c. 60to un 70to gadu eksperimenti un jaunatklājumi akadēmiskajā mūzikā.

2022. gada nogalē iznāca Grab pirmais ieraksts Svars, kuru kasetes formātā izdeva neatkarīgā kasešu izdevniecība Sāpes Skaņas.