Instalācija, Hanzas Perons (Hanzas iela 16a), redzama 6.-8. oktobrī

“Pagāja ilgs laiks līdz tas atvēra lapas”
Ievas Balodes un Bilianas Voučkovas audiovizuāla instalācija

Ievas un Biliānas sadarbība veido daudzpusīgu dialogu starp viņu mākslinieciskajiem instrumentiem un vidi, par kuru viņas reflektē. Mākslinieces atsaucas uz dabas transformācijas procesiem, kas tiek piemēroti cilvēka psiholoģiskajiem stāvokļiem, kuri tālāk tiek pārnesti uz audio-vizuālo kompozīciju. Šī instalācija ir sagatavota īpaši “Skaņu mežam 2023” kā jauna versija darbam, kas sākotnēji tika radīts “SHAPE+” platformas rezidences laikā kā performance. Koks, kas dokumentēts visu ziemu, pavasari un vasaru, atspoguļo ritošo laiku un ar to saistītās neizbēgamās pārvērtības. 35 mm slaidi kopā ar teksturālu skaņas sajaukumu (lauka ieraksti ar Ievas darba producēšanas laikā izmantotajām mašīnām, apkārtnes vides skaņām, Bilianas vijoli un balsi) rada sarežģītu māksliniecisku ekoloģiju, smalki mainot dabas pasaules uztveri un atverot telpu, kurā iedomātais izkliedē reālo.

Biliana Vučkova (Biliana Voutchkova) ir vairākkārtēja Skaņu meža viešņa, kas festivālā izpildījusi gan Džacinto Šelsi (Giacinto Scelsi), gan Pētera Ablingera (Peter Ablinger) mūziku, kā arī īpaši vitāla figūra Eiropas laikmetīgās mūzikas un brīvās improvizācijas scēnās. Vučkova ir spēlējusi kopā ar Maiklu Zerangu (Michael Zerang) un Viljamu Pārkeru (William Parker), kā arī izpildījusi Ernstalbrehta Štīblera (Ernstalbrecht Stiebler), Kloda Vivjē (Claude Vivier) un Kaijas Sāriaho (Kaija Sariaho) mūziku. Vučkova pērn bija rezidences dalībniece prestižajā Londonas koncerttelpā Cafe OTO, un ierakstīja albumu “Seeds of Songs” sadarbībā ar “Cafe OTO” digitālo izdevniecību “Takuroku”.

Ieva Balode ir māksliniece un aktīviste, kas strādā ar fotoķīmisko filmu un attēlu. Viņa piedalās starptautiskās izstādēs un festivālos, prezentējot savus darbus gan instalācijās, gan kino teātra skatēs, gan performanču formātā. Mākslā viņu interesē analogās filmas trauslums un neskaidrība, kas var tikt attiecināma uz cilvēka psiholoģiju un tā dažādiem trausluma stāvokļiem. Kā kino aktīviste viņa vada biedrību “Baltic Analog Lab” – mākslinieku kolektīvu,kas piedāvā telpu un platformu fotoķīmiskā attēla radīšanai, izpētei un apmācībai. Kopš 2017. gada Ieva ir arī eksperimentālā kino festivāla “Process” vadītāja.

Darbs tapis sadarbībā ar novatoriskās mūzikas un audiovizuālās mākslas platformu SHAPE+, ko atbalsta Eiropas Savienība.

Atbalsta arī: VKKF un Rīgas dome.