Nídia

Nídia, savulaik pazīstama kā Nídia Minaj, ir portugāļu elektroniskās mūzikas producente un DJ, kas strādā tieši “kuduro” – deju mūzikas apakšžanrā, kas radies Angolā, kur dominē portugāļu valoda, un kas attīstījies līdztekus deju stilam ar tādu pašu nosaukumu. Būdama gan ievērojama mūziķe, gan mākslinieku biedrības un izdevniecības “Príncipe Discos” dalībniece, viņa ir nozīmīga Portugāļu pagrīdes deju mūzikas scēnas pārstāve. 

Medijs “Pitchfork” par “Príncipe Discos” raksta sekojoši: “Pēdējās desmitgades laikā tādi apvienības “Principe” mākslinieki kā DJ Marfox un Nídia ir kā ar elektrošoku iekustinājuši pūļus visapkārt pasaulei.”

Savukārt medijs “Vice” par Nídia raksta sekojoši: “Nídia ir mākslinieciski uz nākotni vērstā, uzlecošā “Príncipe Discos” zvaigzne.”

Nídia pirmais fiziskā formātā izdotais albums “Danger” tika iekļauts žurnāla “The Wire” 2015. gada labāko mūzikas ierakstu sarakstā. Nídia ir sadarbojusies arī ar Fever Ray, radot mūziku albumam “Plunge”, un par šo darbu arī saņēmusi “Grammi”, proti, Zviedrijas “Grammy” balvas ekvivalentu. Nídia saņēmusi arī Lielbritānijas “AIM” balvu kategorijā “labākais neatkarīgās mūzikas remikss” par viņas remiksu dziedātājas Lafawndah skaņdarbam “Tourist”. 

Viņas nesenākā publikācija ir 13. septembrī publicētais singls “E Como?”. 

Nídia uzstāsies 8. oktobra koncertā – festivāla dienā, kas ir rīkota sadarbībā ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu atbalstīto  projektu “LYRA”, kas paredzēts bērniem un jauniešiem. Pasākuma apmeklējums ir bezmaksas.


LYRA saņem dotācijas 206 256,00 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros. Projekta mērķis ir iepazīstināt jauniešus un bērnus ar eksperimentālo mūziku un iesaistīt tās radīšanā. Eksperimentālā mūzika, būdama savā būtībā demokrātiska un nehierarhiska, dos iespēju piedalīties mūzikā apmācītiem un neapmācītiem bērniem un jauniešiem. Tā kā projekts ir organizēts starp sociālajiem un etniskajiem slāņiem, tas būs arī sociāli iekļaujošs.

Projekta LYRA kopējās attiecināmās izmaksas ir 202 510,00 EUR, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalsta summa 85% jeb 85 000,00 EUR, no tās:

  • Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums 85% jeb 175 317,60 EUR;
  • valsts budžeta līdzfinansējums 15% jeb 30 938,40 EUR.