Skaņu meža ieraksti

Skaņu meža mūzikas izdevniecība („Skaņu meža ieraksti”) tika uzsākta 2011. gadā ar mērķi dokumentēt Latvijas eksperimentālo mūziķu daiļradi. Pirmie divi ieraksti tika izdoti 2011. gada beigās, savukārt vēl divi ir gaidāmi 2014. gadā.

Ierakstus ir iespējams iegādāties, rakstot uz ieraksti [at] skanumezs.lv

 

Edgars Rubenis – Mythoscope (SM003), 2014 Kasete

MythoMythoscope ir lēna un tukša kompozīcija, kurā iepriekš Edgaram Rubenim raksturīgāki agresīva un haotiska trokšņa vāli ir aizstāti ar nedaudzu, harmoniski organizētu skaņu turpināšanos laikā. Aiz nosaukuma Mythoscope dzīvo rubeņa interese par iespēju apzināties sevi kā aizlaikiem un paaudzēm caurnākušu vienību un spēt izšķirt sevī iepriekšējo paaudžu nospiedumu; to, kas ir palicis nemainīgs no visu lietu iesākuma un to, kas ir tikai un vienīgi pašam – šo dzīvi dzīvojošajam – raksturīgs.

Ieraksts ir radīts izmantojot dažādus ar elektrisko ģitāru saistītus instrumentus – ačgārni saslēgtas efektu pedāļu ķēdes, elektroniskos un īstos vijoļu lociņus, kā arī pašu elektrisko ģitāru. Albuma ieraksts visās tapšanas stadijās tika veikts izmantojot analogos lenšu magnetofonus, un materiālam audio kasetē dators necik nav “pieskāries”. Relīzes vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Līva Rutmane.
Edgars Rubenis ir ģitārists ar interesēm eksperimentālajā mūzikā. Nosacīti plašāku atzinību ieguvis kā radošā kodola dalībnieks grupā Mona De Bo. Kopš 2010. gada nogales darbojas arī kā solo mākslinieks. Šobrīd viņš arvien vairāk strādā ar mūziku un skaņu kā klausāmu un fiziski piedzīvojamu parādību, kā izejas punktu saviem darbiem izmantojot minimālisma mākslas idejas.

Ieraksta cena: 5 EUR + piegāde IZPĀRDOTS

Mārtiņš Roķis – Temp (SM002), 2011 Kasete

martins rokis temp 01TEMP dzirdamais materiāls tapis laikā no 2009. līdz 2010. gadam, apvienojot fragmentus un skices, kas sākotnēji saglabātas tikai kā references punkts kādas idejas tālākai attīstīšanai. Tomēr šādi fragmenti apvienoti nelineāras sistēmas ietvaros, neatminoties katra atsevišķā fragmenta iepriekšējo nolūku, funkciju un iecerēto attīstības scenāriju, iegūst jaunu formu, nozīmi un iluzoru pabeigtības sajūtu. Teju 40 minūšu garajā ierakstā iekļauti divi skaņdarbi bez nosaukuma. Tie ir pretenciozi abstrakti un ekstrēmi dinamiski digitālās skaņas sintēzes paraugi, kuros tiek ignorēti gravitācijas likumi un pieļaujamās trokšņu līmeņu normas. Ieraksts klausītājiem ar īpašām vajadzībām.

Mārtiņš Roķis strādā ar skaņu dažādos kontekstos un formās, īpašu uzmanību pievēršot skaņas uztveres un interpretācijas mehānismiem. Savas skaniskās idejas viņš programmē un sintezē, izmantojot atvērtā koda programmas un operētājsistēmu, apvienojot plānotas ģeneratīvas stratēģijas ar improvizācijas elementiem. Viņa atsvešināto un dinamiski hiper-psihedēlisko skaņu pasauli vairāk iedvesmo nemuzikālas disciplīnas nekā Rietumu mūzikas tradīcijas un izteiksmes līdzekļi.

Ieraksta cena: 5 EUR + piegāde

Streets of Sex – Music For Alpha Males (SM001,SM666), 2011 Kasete

web-whitStreets Of Sex minialbumā Music For Alpha Males apkopota daļa no jaunākā materiāla, kas 2011. gada septembra sākumā tika iemūžināts Rīgas ierakstu studijā Sound Division. Šajā ierakstā Streets of Sex turpina jau iemīto taciņu, proti, avangardiskā grindcore manierē sakausē bungu spēli ar smagu trokšņmūziku un elektroniku, brīžiem pielietojot glitch un brīvā džeza elementus, paši to dēvējot par drum’n’noise un/vai pure satanic free jazz. Music For Alpha Males ir mūsdienu stāsts par alfa jeb sociāli dominējošu tēviņu, atspoguļojot tā dzīves dažādās šķautnes, piemēram – attiecības ar sievietēm, panākumi karjerā, iekšējā pasaule, ilgas un sapņi. Materiāls izdots uz baltas apdrukātas kasetes, plastmasas vāciņā, ar ofseta drukā tapušu bukletu, kam pieejami divi noformējuma varianti – katrs 25 eksemplāros.

Grupā Streets of Sex apvienojušies Andrejs Zālītis (grupas: 1/2H 1/2W, xanalhandjobcrewx, lehitkarnef) un Rihards Bražinskis (Phonic Psychomimesis un ex-Trauma Moralis), kuri noise, free jazz, grindcore un black metal ietekmēs izspīlē savu radikālo mūzikas pasaules uztveri, kombinējot skrāpējošas, agresīvas un haotiskas elektronikas, konvulsīvi aritmisku bungošanu un gan līdz nepazīšanai pārveidotus, visiem jau sen apnikušus gārdzienus un kliedzienus, ar brīžiem atkailinātām ģitāras, trompetes un citu pūšamo instrumentu skaņām.

Ieraksta cena: 5 EUR + piegāde IZPĀRDOTS