Skaņu Mežā – trokšņu mūzikas duets NAKED un citi

Nepieradinātās mūzikas festivāla „Skaņu mežs’2018” programma papildināta ar poļu-britu trokšņu mūzikas duetu NAKED, itāļu sintezatoru mūzikas komponisti Katerīnu Barbjēri (Caterina Barbieri) un pašmāju eksperimentālā roka grupu TESA. Minēties mākslinieki pārstāv „Skaņu meža” līdzkoordinēto novatoriskās mūzikas platformu SHAPE, ko atbalsta ES programma „Radošā Eiropa”. Skaņu Meža centrālie koncertvakari noritēs 12. un 13. oktobrī.

NAKED – Agnesa Gričkovska (Agnes Gryczkowska) un Aleksandrs Džonstons (Alexander Johnston) – ir eksperimentālās mūzikas duets no Londonas. Viņu debijas albums Zone bija orientēts uz witch house un industriālās mūzikas estētiku, taču šie elementi tika līdzsvaroti ar drīmpopa un digitāla shoegaze elementiem. Dueta nesenākais albums Total Power Exchange turpretī ir brīvā kritienā ļāvies ekstrēmam vokālas trokšņu mūzikas skanējumam, kas atspoguļojies arī BDSM referencēs nesenāko koncertu vizuālajā atribūtikā. Četru dziesmu minialbums, kas nācis klajā post-graima producenta Rabit vadītās izdevniecības Halcylon Veil paspārnē, rosina asociācijas ar Pjēra Paolo Pazolīni filmu Salo un, kā komentē mūziķi, tā nosaukums apzīmē mazohistisku pakļaušanās rituālu. Ieraksts tiecas meklēt paralēles starp šādu intīmu pakļaušanos un sociopolitisku kontroli. Tiek apgalvots, ka tajā iespējams sadzirdēt virkni cilvēka ķermeņa radītu skaņu – no seksa līdz vemšanai.

https://n-a-k-e-d.bandcamp.com/track/unleash-me

Katerīna Barbjēri ir Berlīnē dzīvojoša itāļu komponiste, kas strādā ar analogajiem sintezatoriem, koncentrējoties uz tādiem mākslinieciskiem paņēmieniem kā minimālisms un atkārtošanās. Pati māksliniece apgalvo, ka viņu interesē „sintezatoru spēja polifoniski un poliritmiski veidot sarežģītas un stingras struktūras laikā un telpā”. Barbjēri ir apguvusi klasiskās ģitāras spēli, kā arī mācījusies elektroakustisko kompozīciju Boloņas konservatorijā. 2017. gadā Barbjēri albumu „Patterns of Consciousness” laida klajā ievērojamā ASV izdevniecība Important Records. Albums tika iekļats žurnāla The Wire magazine 50 gada labāko mūzikas ierakstu apokopojumā.

 

https://caterinabarbieri.bandcamp.com/track/gravity-that-binds

Tesa izveidota 2005. gadā un grupā spēlē Kārlis Tone, Dāvis Burmeisters un Jānis Burmeisters. Iepriekš mūziķi atpazīstamību bija iemantojuši kā hardcore/punk grupu “In.Stora” un “Kriegopfer” dalībnieki. Arī “Tesa” mūziķi joprojām saglabā daudz no hc punk raksturīgā, neļaujot sevi ievietot vienā konkrētā stilistikā un aicinot klausītājus pamest “komforta zonu”. Tesas mūzika ir instrumentāla – izmanotot dinamikas un ritma daudzveidīgās iespējas, emocijām bagātu melodiju un skaņas deformēšanu, grupa uzbur suģestējošu un pasakainu skaņu ainavu. Tesa ir novērtēta starp pašmāju klausītājiem, vienmēr gaidīta koncertēt Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā un pēdējos piecus gadus iemanto arvien vairāk cienītājus arī Viduseiropā. Grupas albumu „GHOST” māsterējis leģendārais grupas Khanate dalībnieks Džeimss Plotkins (James Plotkin).

Pateicoties šī gada sadarbībai ar platformu SHAPE un „Skaņu mežu”, TESA septembrī uzstāsies festivālā Nyege Nyege Ugandā.

https://tesa.bandcamp.com/track/g

2018. gadā „Skaņu mežs” notiek 16. reizi. Centrālie festivāla koncertvakari noritēs 12. un 13. Oktobrī mūzikas namā „Daile”.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv. Abonements uz divām festivāla dienām pagaidām maksā 20 EUR un ir nopērkams tikai iepriekšpārdošanā, savukārt biļešu sākotnējās cenas uz koncertvakariem iepriekšpārdošanā ir šādas: 12. oktobris – 15 EUR, 13. oktobris – 15 EUR.
Festivālu „Skaņu mežs” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Kultūras ministrija un fonds Trust for Mutual Understanding. Festivāla komerciālie atbalstītāji ir iRobot, Red Bull Music Academy un Valmiermuižas alus. „Skaņu mežs” ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu platformā SHAPE (Sound, Heterogenous Art and Performance in Europe), ko atbalsta ES programma „Radošā Eiropa”, un starptautiskajā tīmeklī ICAS (International Cities of Advanced Sound).

Vairāk info: shapeplatform.eu

Video:

Papildus foto:

http://shapeplatform.eu/wp-content/uploads/2018/01/CaterinaBarbieri_Visvaldas.jpg

http://shapeplatform.eu/wp-content/uploads/2018/02/5.jpg

Share Button