Raidījums

RADIO NABA/LR6
Katru otro otrdienu, 22:00-23:00
Vada: DEE, Lee Chapman

95,8 FM + naba.lv

Raidījums “Skaņu mežs” ir piesaistīts ik gadu Rīgā notiekošajam eksperimentālās un avangarda mūzikas festivālam ar tādu pašu nosaukumu. Tā kā gluži katrai no mūsdienu mūzikas formām piemīt arī eksperimentāla šķautne, kā festivālā, tā raidījumā tiek pārstāvēti dažādi žanri.
Raidījumu pamīšus vada mūziķis Lī Čepmens un videomāksliniece DEE.
Dzimis Apvienotajā Karalistē, Lī Čepmens (Lee Chapman) ir dzīvojis Norvēģijā un Vācijā, bet nu jau septiņus gadus par savām mājām dēvē Latviju. Mīlestība pret dīvanu un drosmīgu skanējumu Lī radās jau agrā vecumā, kad ģimenes locekļi viņu iepazīstināja ar eklektisku mūziku.
Viņš bieži bastoja augstskolas nodarbības, lai bibliotēkā klausītos uzlecošo mūziķu skaņdarbus, un kopš tā laika ir izveidojis pat pārāk milzīgu CD, kasešu un vinila plašu kolekciju.
Lī spēlē dzīvo eksperimentālo mūziku vairākās pašmāju improvizācijas grupās, tai skaitā MVTE, kā arī sniedz solopriekšnesumus un atskaņo mūziku no platēm dažādās Rīgas kultūras iestādēs un pasākumos.
Elīna Gesta ir video māksliniece, darbojas kā DEE dažādos Rīgas un ārvalstu mūzikas notikumos, pēta mūzikas un vizuālās mākslas mijiedarbību. Nesen sākusi plašākai publikai piedāvāt savu mūzikas selekciju –  sākot no itāļu futurisma un beidzot ar nesenāk izdotu elektronisko mūziku.

Raidījuma arhīvs:Iepriekšējās raidījumu paaudzes arhīvs ir klausāms šeit.